Tiktok Takipçi Satın Al

Alman Şirket Lilium Beş Kişilik Elektrikli Uçak Test Uçuşunu Gerçekleştirdi

Almanya kökenli şirket Lilium, beş kişilik elektrikli uçak üretti. Üç dakika süren ilk test uçuş videosunu YouTube‘da yayınlandı.

Şirket, 2025 yılına kadar düzinelerce test yapmayı ve elektrikli uçağı pazara sunmayı planlıyor.  Şirket, 1 Ekim 2019’da gerçekleştirdikleri üç dakikalık bir test uçuşunun videosunu yayınladı.


Elektrikli uçak bu üç dakika içerisinde kalktı ve iniş yaptı, mühendisler de cihazın nasıl sırayla oturduğunu kontrol etti. Yeterli bir yüksekliğe ulaştıktan sonra, motorlarının monte edildiği uçağın düzlemi kademeli olarak yatay bir konuma döndü ve uçak yatay bir uçuş modunda hareket etmeye başladı.

Elektrikli uçak çoğu ön kanatta bulunan 36 pervane kullanıyor. Bu şema, uçağın dikey olarak inmesine ve inmesine izin verir.Alman Şirket Lilium Beş Kişilik Elektrikli Uçak Test Uçuşunu Gerçekleştirdi

Elektrikli Uçak İlk Test Uçuşunu Gerçekleştirdi

Şirket, uçağın 300 km’ye kadar uçabileceğini iddia ediyor. Maksimum hızı 300 km / s. Kokpit dört yolcu ve bir pilot için tasarlanacaktır. Testler 2025 yılına kadar devam edecek, daha sonra uçak birkaç Avrupa ülkesinde hava taksisi olarak hizmet vermeye başlayacak.

Uçağın bir sonraki test uçuşları daha yüksek hızlarda gerçekleşecek, 2020’ye kadar 100 km / s’ye ulaşmak istiyorlar. İkinci test aşamasında, Lilium uçağın cildinin ve kanatlarının hangi yüke dayanabileceğini kontrol edecektir. Şirket ayrıca kanatları 0 derece pozisyonuna getirmek için testler yapacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu