Tiktok Takipçi Satın Al

Turquality Riskleri Azaltıyor!

Şirketlerde, direkt önlenemeyen doğal risk unsurları da zaman zaman bulunuyor. İşletme kendi içerisindeki  işlerin doğru bir şekilde devam etmesi için, kurumların varlıklarının güvene alınması, hata ve hileleri bularak engellenmesi gibi çeşitli konular için “iç kontrol sistemi” gerekiyor.

İşletmelerde iç kontrol sistemlerinin sistematik şekilde oluşturulmasının öneminin üzerinde duran Progroup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Salim Çam, şunları söyledi:


“Firmalardaki riskleri azaltmanın en etkin yollarından birisi, iç kontrol sisteminin oluşturulmasıdır. Turquality iş modeliyle şirketlerde, etkili iç kontrol yapıları kurgulanırsa, birbiriyle entegre bilgi sistemleri altyapısı kurulursa, kontrol süreçleri ve gözleme faaliyetleri mevcut olursa, bunun neticesinde riskler engellenebilir veya en az seviyeye inebilir.”

Turquality, firmaları uluslararası rekabete hazırlıyor

Turquality iş modeli hakkında açıklama yapan Progroup Başkanı Dr. Salim Çam, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Turquality, ülkemizin devlet destekli ilk marka programı. Turquality’de, 250 firma bulunuyor ve bugüne kadar yaklaşık firmalara 2.5 milyar TL’ye yakın devlet desteği sağlandı. Progroup olarak, 15 yıldır Turquality ve yönetim danışmanlığı alanında faaliyet gösteriyoruz.

Her platformda altını çizdiğim konulardan biri şudur ki, Turquality bir iş modelidir. Turquality iş modelini kısaca özetlersek; stratejik planlama, kurumsal performans yönetimi, bütçe yönetimi, marka yönetimi, satış-pazarlama yönetimi, bilişim yönetimi, tedarik zinciri yönetimi gibi tüm konuları kapsıyor.

Bu iş modelini benimseyen işletmeler, iş süreçlerini etkin yönetiyor, farklılaşıyor, markalaşması hızlanıyor, global rekabete hazırlanıyor ve kilogram başına ihracatlarını 3 kat artırıyor. Örneğin, ülkemizdeki firmaların kilogram başına ihracatı 1,5 dolar civarında iken, Turquality alan firmaların kilogram başına ihracatı 4,5 dolar civarındadır.”

 

Turquality Riskleri Azaltıyor!

 

Turquality, stratejik düşünceye önemini vurguluyor

Turquality’nin, makineleri ve teknolojiyi “araç” olarak, insanı ise “amaç” olarak değerlendirdiğini söyleyen Dr. Salim Çam, son olarak ise açıklamasında şu sözlere yer verdi:

Turquality iş modelinde çalışanların, yetenekleri, yetkinlikleri, potansiyelleri, etik ve ahlaki değerleri, organizasyon içindeki rolleri gibi başlıklar ön plana çıkıyor. Turquality sayesinde, stratejik düşünce yeteneği artan ve kendisinin değerinin, gücünün, potansiyelinin farkına varan çalışanlar, organizasyon içinde çok daha etkin şekilde varlık gösteriyorlar ve bu durumda firmanın hedeflerine daha hızlı ulaşmasını sağlıyor.

Bilindiği gibi bir organizasyonun sürdürülebilir başarı elde etmesinin maddelerinden birisi, çalışanlarının mutlu olmasıdır. Turquality ortaya koyduğu strateji ve sistematik sayesinde, çalışanların iş yerlerinde mutlu olmasını mümkün kılan bu modeldir.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu