Battlefield 5 Satışları Beklenilen Gibi Olmadı! - TeknoDiot.com

Battlefield 5 Satışları Beklenilen Gibi Olmadı!

Abone Ol 

Birkaç ay önce EA’nın popüler aksiyon-savaş oyunu Battlefield 5 oyununda pek çok yenilikle zenginleştirilen oyunun yüksek satış rakamlarına ulaşması beklenmişti. Bu durum beklenilen gibi olmadı malesef.

takipçi satın al
takipçi satın al

Ancak oyunun geliştiricisi EA yetkilileri tarafından yapılan açıklamada oyunun satış rakamlarının oldukça düşük seviyelerde kaldığı belirtilirken bunun sebepleri de ortaya kondu. Yapılan açıklamada Battlefield 5 satışlarında istenen seviyelere ulaşılmamasında oyuna hala getirilmemiş olan Battle Royale modunun önemli ölçüde etkisinin bulunduğu belirtildi.

Electronic Arts’ın popüler oyunlarından biri olan Battlefield 5 satışları beklentileri karşılayamadı. Satış rakamlarını dünyayla paylaşan yayıncı şirket, Battlefield V’in 31 Aralık 2018 tarihine kadar toplamda 7.3 milyon adet sattığını duyurdu.

Battlefield 5 Satışları Beklenilen Gibi Olmadı!

Her ne kadar bu rakam çok düşük görünmüyor olsa da, EA’nin söz konusu oyundan beklentisi çok daha yüksek olduğundan satış rakamları yüzleri bu kez güldürmedi. Senaryo moduna öncelik veren geliştiricilerin Battle Royale moduna ilgi göstermediğine de dikkat çekildi. Oyunun Battle Royale sürümü ise ilerleyen aylar içerisinde yayınlanmış olacak.

Göz atın:   WWE 2K18'in Kadrosu Netleşti

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu