TeknoDiot.com
   
     

Battlefield 5 Satışları Beklenilen Gibi Olmadı!

Battlefield 5 Satışları Beklenilen Gibi Olmadı! Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri

Birkaç ay önce EA’nın popüler aksiyon-savaş oyunu Battlefield 5 oyununda pek çok yenilikle zenginleştirilen oyunun yüksek satış rakamlarına ulaşması beklenmişti. Bu durum beklenilen gibi olmadı malesef.

Ancak oyunun geliştiricisi EA yetkilileri tarafından yapılan açıklamada oyunun satış rakamlarının oldukça düşük seviyelerde kaldığı belirtilirken bunun sebepleri de ortaya kondu. Yapılan açıklamada Battlefield 5 satışlarında istenen seviyelere ulaşılmamasında oyuna hala getirilmemiş olan Battle Royale modunun önemli ölçüde etkisinin bulunduğu belirtildi.

Electronic Arts’ın popüler oyunlarından biri olan Battlefield 5 satışları beklentileri karşılayamadı. Satış rakamlarını dünyayla paylaşan yayıncı şirket, Battlefield V’in 31 Aralık 2018 tarihine kadar toplamda 7.3 milyon adet sattığını duyurdu.

Battlefield 5 Satışları Beklenilen Gibi Olmadı! Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri

Her ne kadar bu rakam çok düşük görünmüyor olsa da, EA’nin söz konusu oyundan beklentisi çok daha yüksek olduğundan satış rakamları yüzleri bu kez güldürmedi. Senaryo moduna öncelik veren geliştiricilerin Battle Royale moduna ilgi göstermediğine de dikkat çekildi. Oyunun Battle Royale sürümü ise ilerleyen aylar içerisinde yayınlanmış olacak.