Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, Yeni Sunucu Modellerini Duyurdu

SPEC.org adresindeki 743’ten fazla rekorla sunucu ve iş istasyonu sektörüne performans açısından liderlik eden ASUS bugün, raf tipi sunucu ve GPU sunucusu serilerini NVIDIA EGX platformuna ve NVIDIA BlueField-2 veri işlem birimlerine (DPU) destek veren NVIDIA-Certified Systems modelleriyle genişlettiğini duyurdu. Halihazırda sunulan ve yakında kullanıma sunulacak olan modeller arasında ESC4000A, RS720A-E11 ve RS720-E10 modelleri yer alıyor.


NVIDIA sertifikalı bu sistemler sahip oldukları uyumlu donanım tasarımları sayesinde veri merkezi ve kurumsal ürün kategorilerinde daha geniş kapsamlı uygulamalara destek verecek. Bu yıl tanıtılacak yeni ASUS sunucu serileri de NVIDIA destekli bu çözümlere verilen desteği genişleterek müşterilerin farklı kullanım senaryolarına uygun sistemi tercih edip uygulamalarına yardımcı olacak.

NVIDIA EGX platformu üzerinde geliştirilen NVIDIA sertifikalı ASUS ESC4000A, RS720A-E11 ve RS720-E10 sunucu modelleri kurumsal müşterilerin günlük işlemlerinde dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırmaya yardım etmenin yanı sıra yapay zeka eğitimi ve yapay zeka destekli çıkarım yapma gibi yapay zeka iş yüklerine, sanallaştırma ve bulut uygulamalarına destek olacak.

ASUS mevcut ve yeni NVIDIA sertifikalı sunucularına ek olarak bu yıl içinde sunucu serisini NVIDIA sertifikalı BlueField-2 sistemleriyle de genişletmeyi planlıyor.

NVIDIA sertifikalı ASUS sunucular

NVIDIA sertifikalı yeni ASUS ESC4000A-E10, RS720-E10 ve RS720A-E11 sunucularında NVIDIA A100 Tensor Core GPU’ları, NVIDIA ConnectX®-6 HDR 200Gb/s InfiniBand adaptörleri ve Ethernet ağ arayüzü denetleyicileri (NIC) bulunuyor. NVIDIA’nın en iyi uygulamalarına uygun tasarımlara sahip olan bu sunucular performans, yönetim, ölçeklenebilirlik ve güvenlik açısından en iyi sistem yapılandırmaları olduklarını gösteren bir dizi sertifika testinden geçti. NVIDIA EGX platformunun bir parçası olan bu sunucular, kurumların sanallaştırılmış ortamlarda yapay zeka için NVIDIA AI Enterprise yazılımını çalıştırmak, NVIDIA Omniverse Enterprise’ta uzaktan ortak çalışmaya ve hızlandırılmış grafiklere destek vermek ve veri bilimi gibi yoğun iş yüklerinin üstesinden gelmeleri için gereken standartları karşılamalarını sağlıyor.

ASUS NVIDIA BlueField-2 DPU tabanlı sunucular

Bu yıl içinde ASUS ayrıca NVIDIA BlueField-2 DPU’larla donatılan yepyeni sunucu modellerini piyasaya sürerek ağ, depolama ve güvenlik performansında çığır açacak. Bu sistemler de piyasaya çıkar çıkmaz NVIDIA’nın sertifika programına girecek.

BlueField-2 teknolojisi beraberinde ağ, güvenlik ve depolama hizmetlerini aktarmak, hızlandırmak ve izole etmek için yeni imkanlar getiriyor. Ayrıca yapay zeka, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) ve video yayını iş yüklerinde veri aktarımını hızlandırıyor. CPU’nun üzerindeki görevleri aktaran tek bir BlueField-2 DPU ile 100’den fazla çekirdek gerektiren veri merkezi altyapısı hizmetlerinin aynısını sunmak mümkün. Bu da sunucu CPU’larının iş için kritik önem taşıyan uygulamalara odaklanmasını sağlıyor. Geliştiriciler NVIDIA Veri Merkezi Altyapı Yongası Mimarisi (Data Center Infrastructure-on-a-Chip Architecture – DOCA) yazılım geliştirme kitini kullanarak BlueField-2 DPU ile donatılmış sistemlerde donanımla hızlandırılan, yazılım tanımlı veri merkezi uygulamaları ve hizmetlerini hızla geliştirebiliyor.

Tamamı NVIDIA sertifikalı ASUS sunucular yolda

ASUS, 2021’in ikinci yarısı ve 2022’nin ilk yarısında aralarında raf tipi sunucuların ve GPU sunucularının olduğu, NVIDIA sertifikalı ve BlueField-2 DPU tabanlı sunucu serisini piyasaya sürmeyi planlıyor. ASUS’un bu kapsamlı yol haritası, NVIDIA çözümlerinden yakın destek almak isteyen müşterilerin ASUS sunucularına ve sunucu ekipmanlarına güven duymasını sağlıyor.

ASUS ayrıca, profesyonel NVIDIA RTX sistemlerinde çalışmak üzere geliştirilmiş uçtan uca 3D ortak çalışma ve gerçekçi simülasyon platformu NVIDIA Omniverse Enterprise’a da destek verdiğini duyurdu. Omniverse Enterprise, karmaşık 3D iş yüklerini dönüştürerek 3D prodüksiyon kalitesine sınıf atlatıyor ve sınırsız deneme imkanı sunarak piyasaya sürme hızını artırıyor.

Aralarında ASUS Adaptable Topology ve ASUS Performance Boost gibi örneklerin de olduğu özel teknolojilerden yararlanan yapay zeka ve kurumsal sektör çözümleri geliştirme konusunda sağlam bir geçmişe sahip olan ASUS, performans ve güç tüketimi arasında mükemmel bir denge kuruyor. Mevcut ve gelecek NVIDIA sertifikalı EGX ve BlueField-2 sistemleriyle ASUS; yüksek performanslı bilgi işlem, yapay zeka eğitimi ve çıkarımı ve de sanallaştırma gibi uygulama alanları için daha fazla iş yükü odaklı çözüm sunmaya devam edecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu