Tiktok Takipçi Satın Al

Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme

ASUS’un oyuncu serisi ROG ailesinin üyesi olan Strix Impact II oyuncu faresine bu videomuzda yakından baktık.

ASUS ROG Strix Impact 2 oyuncu faresi inceleme videosu yayında! ASUS ROG Strix Impact II bir önceki modele göre daha hafif. Impact II modeli 79 gram ağırlındayken önceki modeli 91 gram ağırlığa sahipti. ASUS tarafından ağırlık konusunda bir revize durumuna gidilmiş.


Boyut olarak küçük yapıya sahip olsa da ergonomik ve tutuş hissiyatı olarak gerçekten başarılı olduğunu söylemeliyim. ASUS ROG Strix Impact II isimli oyuncu faresinin öne çıkan özelliklerinden biraz bahsetmek istiyorum. Bu özelliklerin başını ise farenin inanılmaz hafif olan yapısı ve iki elle de kullanılabilir olması çekiyor.

ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Videosu

6200 DPI’lık bir çözünürlük sunan mouse kullanıcısına 30G maksimum ivme ve 220 IPS maksimum hız sunuyor. 50m omron switchlerin yer aldığı ASUS ROG Strix Impact II modeli, elinizin altında adeta bir tüy gibi kayıyor ve eğer hem sağ, hem sol veya sadece sol elinizi kullanıyorsanız da bu fareyi gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz. Ben uzun kullanımda çok memnun kaldığımı söylemeliyim. Evet küçük olması sorun ancak o kadar ergonomik olmasından dolayı bu durumu görmezden gelebiliyorsunuz.

Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme

Kısaca mouse sade, temiz ve düzgün bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Armoury II yazılımı sayesinde RGB ışıklandırmadan tutun, tuş ve makro atamalarını özelleştirebiliyorsunuz. ASUS Armoury II, geniş kontrol sunan, gelişmiş, sürücü tabanlı bir çevre birim ayar yazılımıdır. Sezgisel ara yüzüyle ROG Strix Impact II’nin oyun tarzınıza uymasını sağlayabilirsiniz. Performans ve yüzey kalibrasyon ayarları yapabilir, tuşları programlayıp atayabilir, aydınlatma efektlerini özelleştirebilirsiniz. Hatta veri analizi için oyun sırasındaki donanım istatistiklerinizi bile takip edebilirsiniz.

ASUS Armoury II Yazılımı İndir

ASUS ROG Strix Impact II, kendi serisine önemli bir yenilik de getiriyor ve üzerinde toplamda iki adet yan tuş bulunduruyor. Bu tuşlara dilediğiniz komutu ekleyebiliyorsunuz. Farenin sağ ve sol tıklama için kullanılan tuşları ise tamamen bağımsız bir şekilde üretilmiş gibi görünüyor ve 50 milyon tıklamaya kadar ömür bulunduruyorlar.

Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme

ASUS ROG Impact II özellikler

 •  DPI: 6.200
 • Ağırlık: 79 gram
 • RGB: Mevcut
 • Bağlantı: Kablolu USB
 • Tepkime Süresi: 1000 Hz
 • Makro Tuşu: 5 adet
 • Sensör: Optik
 • Switch Türü: Omron
 • Tıklama Ömrü: 50 milyon
 • İvme: 30G
 • Max Hız: 220 IPS

Ürünün şuanda çeşitli

ASUS ROG Strix Impact II, oldukça hafif bir oyuncu faresi. CSGO üzerinde yaptığım teste ilk olarak fareye alışamadım ancak bir zaman sonra alışıyorsunuz. Hafif olması da oyunda sorun yaratmıyor. Sonuçta kauçuk kablolar yerine örgü kablolar tercih ediliyor. Ayrıca farenin genel olarak küçük olan yapısı, çok büyük elli oyuncular için problem çıkartabilir. Yine de bu durumlar, ürünün başarısına gölge düşürmemeli.

Kablo uzunluğu belirtilmemiş ancak ortalama 1.5m – 1.8m aralığında olduğunu söyleyebilirim. Hem sağ ve hem sol el kullananlar için oldukça başarılı bir mouse olduğunu söylemeliyim. Son olarak ülkemizde ortalama 400 TL ila 430 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. 

Çektiğimiz ROG Strix Impact II Fotoğrafları

Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme

Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme

Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme

Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme

Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme

Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme

Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme Şeffaf Tasarımlı Oyuncu Faresi: ASUS ROG Strix Impact II İnceleme

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu