Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS’tan NVIDIA GeForce RTX 3080 12 GB Ekran Kartı

En yeni ROG Strix ve TUF Gaming GeForce RTX 3080 12GB kartları önceki modellere göre daha fazla VRAM’e yer veriyor.

GeForce RTX 3080 12GB ekran kartları önceli modellerden 2 GB daha fazla belleğe sahip. ROG Strix GeForce RTX 3080 12GB ekran kartları teknoloji tutkunlarının beğenisini kazanacak soğutma ve güç dağıtım sistemlerinden yararlanıyor. TUF Gaming GeForce RTX 3080 12GB ekran kartları sade tasarımlarıyla sağlam bir tercih sunuyor.


ASUS, önceki modellerden 2 GB daha fazla VRAM içeren ROG Strix ve TUF Gaming GeForce RTX 3080 12GB ekran kartlarını duyurdu. ROG ve TUF Gaming ailelerine dahil olan NVIDIA GeForce RTX 30 serisi ekran kartları piyasadaki en beğenilen bilgisayar bileşenleri arasında yer alıyor. Yeni eklenen modeller de daha fazla VRAM ile çıtayı yükseltiyor. Bugün en iyi 4K oyun deneyimini yaşamak ve oyun gereksinimlerinin giderek arttığı bu dönemde gelecekte de rahat etmek için, bu GeForce RTX 3080 modelleri her tür sistem için en iyi seçeneği sunuyor.

Olağanüstü performans, soğutma ve stil

Hava soğutma teknolojilerindeki en son gelişmelerden ve yeniliklerden yararlanan ROG Strix GeForce RTX 3080 12GB rakiplerinin önüne çıkıyor. Önceki modelde olduğu gibi, bu ekran kartında da 2,9 yuva yer kaplayan devasa bir soğutma bloğu ve sol kenarında tam boy adreslenebilir RGB LED dizisi yer alan açılı bir kapak bulunuyor. Tam boy sağlam metal arka plakadaki soğutma açıklığı ısıyı kasanın doğal hava akışına iletmeye yardımcı oluyor.

Eksen teknolojisini kullanan üç adet fan farklı yönlerde dönerek, yüzey alanı geniş kanatçıkların arasına kesintisiz hava akışı sağlıyor. Kanat sayısı daha fazla olan bu fanlar statik basıncı ve hava akışını artırıyor ve fısıltı kadar sessiz çalışıyor. Dıştaki fanların çentikli bariyer halkaları türbülansı kontrol altına alıyor. Ortadaki fanda bulunan pürüzsüz bariyer halkası ise havanın soğutma bloğundaki en sıcak yerlere iletilmesini sağlıyor. Boştayken veya hafif yük altındayken kesintisiz çalışmak için fanlar 0 dB moduna da geçebiliyor. FanConnect II başlıkları, ihtiyaç olduğunda kasa fanlarından soğuk hava akışı sağlıyor.

Bir önceki nesle göre performansta büyük bir artış sağlayan NVIDIA Ampere mimarisi, daha çok güç kullanıyor. Yeniden tasarlanan ROG Strix soğutma bloğu ve PCB, saf elektrik gücüyle elde edilen yüksek performansa destek sağlıyor. Üç adet sekiz pimli PCI Express® (PCIe®) güç bağlantısı, anakartın yükünü azaltmak için doğrudan PSU’dan akım alıyor. Yüksek çözünürlüklü voltaj değişimine duyarlı devre, güç akışında sistem kararlılığına olumsuz etki edebilecek azalmaları takip ediyor. Böylece hız aşırtma potansiyeli artıyor ve sistemin son derece kararlı çalışması sağlanıyor.

ASUS'tan NVIDIA GeForce RTX 3080 12 GB Ekran Kartı

Mükemmel oyun deneyimi ve sade stil

Yeni TUF Gaming GeForce RTX 3080 12GB, sade görünen fakat yüksek performans gösteren bir bilgisayar toplamak isteyenlere hitap ediyor. Siyah renkli fırçalanmış alüminyumdan soğutma kapağı bu karta güçlü ve sade bir görünüm kazandırıyor. Bu stil başta TUF Gaming Alliance ekipmanları olmak üzere birçok farklı bileşenle kolayca uyum sağlıyor.

Ön kısımda yer alan üç adet eksen teknolojili fanın altında ise 2,7 yuva yer kaplayan kalın bir soğutma bloğu bulunuyor. ROG Strix ekran kartında olduğu gibi, bu fanlar sessiz çalışma için boştayken 0 dB moduna geçebiliyor. Tam boy sağlam metal arka plakada ısıyı kasanın doğal hava akışına iletmeye yardımcı olan bir soğutma açıklığı yer alıyor. Kartın üzerinde, diğer Aura Sync cihazlarıyla senkronize edilebilen bir Aura RGB LED bölümü bulunuyor.

Orijinal TUF Gaming GeForce RTX 3080 kartı gibi, daha fazla belleğe sahip olan bu yeni model de baştan aşağı güvenilir performans için üretildi. TUF Gaming ve ROG Strix ekran kartlarında kullanılan Auto-Extreme üretim teknolojisinde, bileşenler yerlerine hassas bir şekilde lehimleniyor. İnsan müdahalesi olmadığından güvenilirlik ve kalite de artıyor. Güç dağıtım sistemindeki uzun ömürlü ve ekstra dayanıklı kapasitörler çok zorlu koşullara dayanabiliyor. Her kart en yüksek performansı verebileceğinden emin olmak için fabrikada 144 saatlik yoğun testlerden geçiriliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu