Tiktok Takipçi Satın Al

Intel, Sekiz Yeni 10. Nesil Comet Lake İşlemci Tanıtıyor !

Intel, 10. Nesil ürün grubuna eklemek için yeni işlemcilerden oluşan bir liste başlattı. Bugünün duyurusu Comet Lake CPU’larına odaklanıyor ve daha fazla Y ve U serisi CPU’nun deşifre edilmesine neden oluyor.

Bu yeni 10. Nesil işlemcilerin sekizinin tümü, Ice Lake’ in 10nm yapısını değil, Intel’ in 14nm yapısını kullanıyor. Bu başlı başına bunları kötü yapmaz. Özellikle, yeni Intel Core i7-10710U ilk hexacore U serisi işlemcisi ve bazı Intel’ lerin Ice Lake işlemcilerinden daha yüksek maksimum saat hızı sunuyor.


Intel, Sekiz Yeni 10. Nesil Comet Lake İşlemci Tanıtıyor !

Sean Hollister, 10. Nesil Ice Lake yongasını diğerinden daha iyi yapan şeyleri tam olarak çözmenize yardımcı olacak bir parça yazdı. Bu Comet Lake CPU’ larına gelince, yukarıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi, model adlarında “U” veya “Y” yi arayarak bunları çözebilirsiniz. Intel’ in Ice Lake işlemcileri de teknik olarak U ve Y serisi ürünlerdir, ancak adı bulamazsınız. Bunun yerine Intel, yeni Iris Plus grafiklerine sahip olduklarını belirterek sonuna kadar “G-sayı” ekleyerek bunları farklılaştırıyor.

AnandTech’ ten Ryan Smith ayrıca Twitter’ da yeni U serisi çiplerin dizüstü bilgisayarlarda hızlı LPDDR4x belleği destekleyeceğini belirtti. Öyleyse Apple ve diğer üreticilerin DDR3’ü geride bırakması gerekiyor. Intel ayrıca, diğer 10. Nesil işlemcilerde bulunan Thunderbolt 3 ve Wi-Fi 6 için aynı desteğe sahip olan bu yeni U ve Y serisi çiplerde tutarlılığı sağlamayı da hak ediyor. Şirket basın bülteninde, bu işlemcilerden bazılarının dokuz saat sürecek şekilde onaylanmalarını garanti eden “Project Athena” etiketi bulunan makinelerde görüneceği belirtildi.

Intel, Sekiz Yeni 10. Nesil Comet Lake İşlemci Tanıtıyor !

Muhtemelen bu işlemcileri tam olarak nerede bulacağınızı merak ediyorsunuz. Intel, tatil sezonu başladığı zamana kadar makinelerde olacağını söylüyor. Ve daha verimli, performansına sahip 10nm yongaları daha pahalı makinelere girecek olsa da, bu yeni işlemciler muhtemelen daha da ucuz olan Ultrabook’lar, ikisi bir arada dizüstü bilgisayarlar ve potansiyel olarak geleceği de içerebilecek diğer ince form faktörlü geleceğin Surface bilgisayararı ve MacBook’ lar için fazlasıyla iyi olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu