Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, E900 G4 İş İstasyonunu Duyurdu

ASUS mimarlık, mühendislik ve inşaat (AEC), bilimsel araştırma ve tasarım şeklinde birçok farklı alanda yüksek performans için geliştirilen E900 G4 iş istasyonunu duyurdu.

İki adede kadar Intel  Xeon Scalabe işlemci (2P) ile 56 çekirdeğe haiz olan model, dört adede kadar NVIDIA yada AMD GPU’ya yer verebiliyor. 1536 GB’a kadar ECC hafıza de barındırabilen E900 G4; yapay zeka ve makine öğreniminden gerçek zamanlı görüntü işleme, simülasyon ve görselleştirmeye kadar her tür zorlu uygulama için geliştirildi. Dayanıklı bir yapıya sahip olan ürün, kullanıcı ihtiyaçlarına göre kolayca genişletilip daraltılabilecek bir tasarıma sahip olmasıyla göze çarpıyor. Biroldukça bağımsız yazılım markasının (ISV) sertifikasını alan modeli gönül rahatlığıyla kullanmak mümkün.


ASUS, E900 G4 İş İstasyonunu Duyurdu

Sıkıntılı işler için üstün güç ve güvenilirlik

İki adede kadar Intel Xeon işlemcilerle 56 çekirdek sunabilen ASUS E900 G4, tehlikeli sonuç ustalaşmış iş akışları için emin ve yüksek data işlem performansı sağlıyor. 1536 GB’a kadar hata düzeltme kodlu (ECC) hafıza ise performansı daha da artırmanın yanı sıra veri bütünlüğünü ve sistem eminlığını koruyor.

Dört adede kadar NVIDIA Quadro RTX yada AMD GPU ile donatılmış ilk ASUS iş istasyonu olan E900 G4; mimarlık, mühendislik ve inşaat (AEC) iş akışlarını hızlandıracak gücü sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar BIM ve CAD projelerini rekor sürede tamamlayabiliyor. Devrim niteliğindeki NVIDIA Turing mimarisinden yararlanan NVIDIA Quadro RTX platformu yardımıyla yaratıcı profesyoneller, film kalitesinde gerçek zamanlı görüntü işlemeden kompleks nesne ve ortamların gerçekçi modellemelerine kadar her tür yaratıcı projeyi gölge, yansıma ve kırılmaları anında hesaplayarak çok daha hızlı halledebiliyor.

Makine öğrenimi ve analitik için mükemmel

ASUS E900 G4 yapay zeka çalışmaları için muhteşem bir çözüm. CPU üzerindeki yükü hafifletmek için dört tane NVIDIA Tesla ekran kartına destek veren ürün, geniş ölçekli paralel matematik işlemlerini daha verimli bir şekilde yapabiliyor ve böylece nöral ağların eğitimini hızlandırıyor. E900 G4’te ayrıca alet gerektirmeyen sekiz tane sürücü yuvası bulunuyor. Bu sayede, makine öğrenimi ile elde edilen yüksek oranda veri için yeterli depolama alanı elde edilebiliyor.

Çift Intel Xeon işlemciyle 56 tane çekirdeğe ulaşabilen E900 G4, veri analitiği için olağanüstü işlem gücü sağlayabiliyor. Yoğun hız aşırtma için özel olarak ayarlanan BIOS; veri bilimcilere performans sınırlarını aşma olanağı tanıyor, 3d konum modelleri ve özellik geliştirme analizlerini hızlandırarak yeni bilgiler elde edilmesini sağlıyor. Sıkı testlerden geçen E900 G4, 7/24 kesintisiz çalışmaya hazır hale getirildi.

Bağlarımsız yazılım markası sertifikaları

ASUS aralarında Adobe, Autodesk ve VRAY şeklinde sektör liderlerinin de bulunmuş olduğu biroldukça bağımsız yazılım markasıyla (ISV) yakın çalışarak, yazılımların ASUS donanımlarıyla uyumlu çalıştığını kontrol edip onaylatıyor. Alınan ISV sertifikaları, E900 G4 platformunun kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde verimli ve güvenli bulunduğunu gösteriyor.

Kolay ölçeklendirme ve genişletme

ASUS E900 G4, işlem gücü ihtiyacı sürekli artan kullanıcılara yardımcı olmak için kolaylıka ölçeklendirilebilecek ve genişletilebilecek şekilde tasarlandı. E900 G4’e ikinci bir Intel® Xeon® işlemci, 1536 GB’a kadar fazladan RAM yada alet gerektirmeyen sekiz tane 3,5 inç/2,5 inç sürücü yuvasıyla depolama cihazı eklemek mümkün. Kullanıcılar ek olarak ek işlem gücü için E900 G4 iş istasyonlarını projelerine sorunsuz bir halde ekleyebiliyor.

Kısa özetle

·       Üstün 2P performansı: 56 çekirdeğe kadar çıkan çift Intel Xeon Scalable 56 işlemci profesyonel iş akışları için üstün performans sağlıyor.

·       Dört adet NVIDIA Quadro RTX GPU’ya destek veren ilk ASUS iş istasyonu: Makine öğrenimi ve ağır 3D görüntü işleme çalışmaları için hızlı performans. 

·       Bağımsız yazılım markası (ISV) sertifikaları: Çeşitli profesyonel uygulamalarda garantili güvenilirlik ve verimli performans.

·       Kolay ölçeklendirme ve genişletme: Kullanıcıların değişen bilgi işlem ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanan gelişmiş genişletme seçenekleri.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu