Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, Akıllı Telefonları İçin Android 12 Güncelleme Planını Duyurdu!

ASUS'un Android 12 Güncelleme tarihi belli oldu!

Akıllı telefon markaları, cihazlarını Android 12’ye yükseltme planlarını paylaşmaya başladı. Bu çoğunluğa katılan en son üretici ASUS oldu.


Tayvanlı PC üreticisi, 2022’nin ilk yarısına kadar altı telefonunu en son Android sürümüne güncellemeyi onayladı. ASUS, bütçe ve orta sınıf akıllı telefonları piyasaya sürmeyi bıraktı. Bu nedenle, şu anda şirket yalnızca üst düzey ZenFone modelleri ve ROG Telefonları satıyor. Bu cihazlar da belirli bölgelerle sınırlıdır.

Diğer OEM’lerin aksine, ASUS hala iki Android güncelleme politikasını takip ediyor. Bu nedenle ZenFone 6 ve ROG Phone 2, Android 12 güncellemesini almayacak. Oysa haberci 6 cihazları Android’in yeni sürümüne erişecek.

Şirket ( XDA Developers aracılığıyla ), yaklaşmakta olan yazılım güncellemesinin ZenUI’ye özgü değişiklikleri ve kendi pilinin yanı sıra performansla ilgili ince ayarları da getireceğini söylüyor.

Bununla birlikte, Android 12 kararlı sunumu Aralık 2021’de başlayacak. İlk alıcılar ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip olacak, onu 2022’nin ilk çeyreğinde ROG Phone 5 ve ROG Phone 5S takip edecek. Son olarak, ZenFone 7 ve ZenFone 8 Flip alacak. ROG Phone 3, bir süre sonra 2022’nin ilk yarısında güncellenecektir.

ASUS, Android 12 Güncelleme Takvimi

Aralık 2021

  • ASUS ZenFone 8 Flip
  • ASUS ZenFone 8

2021 İlk Çeyreğinden İtibaren

  • ASUS ROG Phone 5S
  • ASUS ROG Phone 5

2021 İlk Yarısından İtibaren

  • ASUS ZenFone 7
  • ASUS ROG Phone 3
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu