Apple'dan Bir Yenilik Daha! - TeknoDiot.com

Apple’dan Bir Yenilik Daha!

Abone Ol 

Apple, ilk ticari karbon içermeyen alüminyum grubunu ürünlerinde kullanılmak üzere satın aldı.

Dünyanın en büyük iki alüminyum tedarikçisinden ikisi arasındaki bu ortak girişim, iPhone üreticisini geç saatlerden beri elde etmeye çalıştıkları sera gazı azaltma hedefine yaklaştırmaya yardımcı olma konusundaki ilk büyük karar.

Rio Tinto Group ile Alcoa Corp. arasında Cupertino şirketi tarafından desteklenen ortak girişim olan Elysis, alüminyum üretirken saf oksijen yayan yeni teknolojiyi kullanıyor. Apple, bir ortamda yaptığı açıklamada, bir iPhone 8’den kaynaklanan emisyonlarının% 80’inin üretim aşamasında geldiğini söyledi. Metal aynı zamanda iPad, Mac ve Apple saatlerinde de kullanılıyor.

Apple’ın çevre, politika ve sosyal girişimlerden sorumlu başkan yardımcısı Lisa Jackson, 130 yıldan fazla bir süredir, tüketicilerin günlük kullandıkları pek çok üründe ortak olan bir malzeme olarak aynı şekilde üretildi.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Apple'dan Bir Yenilik Daha!

Apple, iPhone, Apple akıllı saat ve Mac bilgisayarlar da dahil olmak üzere pek çok elektroniği için alüminyum gövdelerde kullanır. Geçen yıl şirket geri dönüşümlü alüminyum kullanan Mac modellerini tanıttı. Alcoa-Rio ortak girişimi, 2024 yılına kadar alüminyum yapmak için seramik anot kullanan ve eritme işleminden doğrudan sera gazı emisyonlarını elimine eden yalnızca oksijen yayan bir teknolojiyi ticarileştirmek istiyor.

Elysis ayrıca, 2020 yılının ikinci yarısında açılacak olan Quebec’in Saguenay kentinde yapım aşamasında olan 50 milyon dolarlık bir araştırma tesisinde karbon içermeyen alüminyumu üretmeyi planlıyor.

Göz atın:   iTunes 18 Yıl Sonra Emekliliğe Ayrılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu