Tiktok Takipçi Satın Al

Apple’dan Yeni Patent!

Apple‘ın oldukça garip bir patenti tespit edildi. Bir rapor yeni patent çizimlerini ve bağlam için bazı mock-up ekran görüntülerini gösteriyor.

Patent, bir iPhone’a benzeyen yeni bir Apple cihazı için, ancak mevcut bir iPhone 11 Pro‘nun sahip olduğu birkaç gerekli şeyi eksik.


Eskizlere göre, cihazın kare köşeli dikdörtgen bir ekranı var, ne Face ID donanımı ne de çentiği yok, öne bakan bir kamerası yok, ancak bir güç düğmesi, ses tuşları ve fiziksel bir bildirim anahtarı var tıpkı bir iPhone gibi. Güç tuşunun altında bir SIM tepsisi bile var gibi görünüyor.

Apple'dan Yeni Patent!

Yeni bir tasarım!

Rapor, bu cihazın 2020 için yeni br iPhone tasarımı gibi görünüyor, ancak bunu gördüğümüzde Apple’ın dört nesilden daha az bir süredir mevcut çentikli tasarımla yapıldığına inanmak zor.

Apple'dan Yeni Patent!

Aynı zamanda rapor, bu cihazın yeni ön yüz kameralarına ve bir ekran parmak izi tarayıcısına sahip olacağına ve böylece Face ID’nin tamamen silineceğini düşünmemize neden oluyor. Patent için birkaç olası açıklama var ve bunları geçmeden önce, size sunulan bir patentin her zaman yeni bir ürünle sonuçlanmadığını hatırlatmak isterim.

İlk olasılık, Apple’ın mevcut iPhone’ların tasarımına dayanarak güncellenmiş bir iPod Touch piyasaya sürmesi. Apple’ın mevcut nesil iPod Touch‘ında hala bir ana sayfa düğmesi var ve iPhone 5 ve iPhone SE gibi dört inçlik bir ekrana sahip.

Apple'dan Yeni Patent!

Garip bir şekilde, bu mümkün olan en iyi durum gibi görünmüyor, çünkü Apple sadece iPod Touch’ı geçtiğimiz Mayıs ayında yeniledi.

Oldukça yaygın olan ikinci spekülasyon, bunun düşük maliyetli iPhone’ların yayınlanmamış bir dizisi için yeni bir düşük maliyetli ekran olması. Apple, ucuz iPhone’lar oluşturmadığı için düşük maliyetli Çinli markalara çok fazla pazar payı kaybetti eski iPhone’ları gelişmekte olan pazarlara indirimli olarak satıyor.

Tabii ki, Apple‘ın 2020’de bir iPhone SE halefi çıkardığı söylendi, ancak bu patentin ve bu söylentilerin hiç ilgili olup olmadığından emin değiliz. Referans çizimlerin cihazı mevcut nesil bir iPhone olarak tasvir ettiği göz önüne alındığında, bu bir olasılıktır.

2020 iPhone’lar için mevcut söylentiler, ikisi 6.1 inç ekranlı, biri 5.4 inçlik ve büyük 6.7 inçlik iPhone ile dört yeni model içeriyor hepsinin 5G desteği ve yeni bir sensör kaydırma stabilizasyon teknolojisi ile birlikte gelmesi bekleniyor. Apple için 2020’nin nasıl olacağını görmek için heyecanlıyız.

“Apple ile ilgili makalelerimizi takip etmek için Apple Haberleri kategorisini takibe alabilirsiniz.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu