Haziran’da Apple WWDC 2020 Etkinliği Online Olacak!

WWDC 2020 yani Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı, Haziran ayında yepyeni bir online formatta düzenlenecek.

Apple, her yıl düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın Haziran ayında gerçekleşeceğini duyurdu. Bu yıl 31. kez gerçekleştirilecek WWDC 2020; tüketiciler, basın ve geliştiricilere yönelik içeriklerle dolu yepyeni bir online formatta düzenlenecek.

Online etkinlik milyonlarca yaratıcı ve yenilikçi geliştirici için iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS’in geleceğine erken erişim fırsatı sunacak. Geliştiriciler, dünyanın her yerinden Apple müşterilerinin yaşamlarını zenginleştiren uygulama deneyimleri üzerinde çalışırken Apple mühendisleriyle etkileşime geçebilecek.

WWDC 2020 programı, 155’ten fazla ülke ve bölgedeki 23 milyonu aşkın kayıtlı geliştiriciden oluşan global Apple geliştirici topluluğunun tamamına ve yeni nesil uygulama geliştiricilerine fikirlerini gerçeğe dönüştürmeleri için gereken bilgileri ve araçları sunacak.

Programla ilgili ek bilgiler Haziran ayına kadar mail ile iletilecek, Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde paylaşılacak. Apple ayrıca, WWDC 2020’nin yeni online formatı nedeniyle yaşanacak gelir kaybını telafi etmek için San Jose’deki yerel kuruluşlara 1 milyon ABD doları ayıracağını duyurdu.

Haziran'da Apple WWDC 2020 Etkinliği Online Olacak!

App Store, yarım milyarı aşkın haftalık ziyaretçi sayısıyla dünyanın en güvenli ve canlı uygulama mağazası olma niteliğini taşıyor. Kullanıcıların yazılımlara ulaşmasını sağlayan en güvenli yer olmayı sürdüren App Store, her büyüklükten geliştiricinin 155 ülke ve bölgeden müşterilere erişmesine imkan tanıyor. App Store’un 2008’de kullanıma sunulmasından bu yana, geliştiriciler 155 milyar ABD dolarından fazla kazanç sağladı.

WWDC 2020 sayesinde geliştiriciler, aktif kullanılan 1,5 milyardan fazla Apple aygıtı için artırılmış gerçeklik, yapay öğrenme, sağlık ve fitness, ev otomasyonu ve daha birçok alanda yeni uygulama deneyimleri oluştururken başvurdukları yeni teknolojiler ve çerçeveler hakkında bilgi edinecek.

Apple 1984’te Macintosh’u piyasaya sürerek kişisel teknoloji alanında çığır açtı. Bugün, Apple iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ve Apple TV ile inovasyonda dünya lideridir. Apple’ın dört yazılım platformu; iOS, macOS, watchOS ve tvOS tüm Apple aygıtlarında kesintisiz bir deneyim sağlar ve kullanıcılara App Store, Apple Music, Apple Pay ve iCloud gibi çığır açan hizmetlerle güç katar. Apple’ın 100.000 çalışanı dünyanın en iyi ürünlerini üretmeye ve dünyayı bulduğumuzdan daha iyi durumda bırakmaya kararlıdır.

Haziran'da Apple WWDC 2020 Etkinliği Online Olacak!

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu