Tiktok Takipçi Satın Al

Siri Dinlemesini Durdurmak için Apple Watch’ta Siri Nasıl Kapatılır?

Apple Watch Siri kapatma işleminin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Apple Watch’un her zaman “Hey Siri” komutunu dinlemesini istemiyor musunuz? Siri’nin komutlarınızı almaya hazır sizi dinlemesini durdurmak istiyorsanız Apple Watch’ta kapatabilirsiniz.

Elle etkinleştirildiğinde Siri’yi kullanmanıza izin veren Siri dinleme özelliği Apple Watch’u nasıl kapatacağınızı ve ayrıca tüm özelliğin Apple Watch’ta kullanılamaması için Siri’yi nasıl tamamen kapatacağınızı göstereceğiz. Son olarak, Siri geçmişinizi ve sesli komutlarınızı Apple sunucularından nasıl sileceğinizi de göstereceğiz.


Siri’nin Hey Siri komutları için Apple Watch’ta dinlemesini devre dışı bırakarak, bir komut vermek için Siri’yi manuel olarak devreye sokmanız veya dokunmatik girişi kullanmanız gerekeceğini unutmayın. Siri’yi tamamen devre dışı bırakırsanız, sesli komut kullanılamayacağından Apple Watch işlevi yalnızca dokunmatik girişe indirgenir.

Apple Watch’ta “Hey Siri” Dinlemeyi Kapatma

Apple Watch’un sizi dinlemesini engelleyecek olan Hey Siri komutunu kapatabilirsiniz.

 1. Apple Watch’ta “Ayarlar” uygulamasını açın
 2. “Siri”ye dokunun
 3. “’Hey Siri’yi Dinle” seçeneğini kapatın

Ancak bu, Siri’yi tamamen devre dışı bırakmaz, çünkü yalnızca sizi Apple Watch’tan dinleyen Hey Siri komutunu devre dışı bırakır. Bu, Apple Watch’taki yan düğmeyi basılı tutup ardından komutunuzu vererek Siri’yi kullanmaya devam edebileceğiniz anlamına gelir.

Apple Watch’ta Hey Siri Dinlemeyi kapatın: “Hey Siri”yi kapatmak için Apple Watch’unuzda Ayarlar uygulamasını açın, Siri’ye dokunun ve ardından “Hey Siri”yi Dinle’yi kapatın.

Siri Dinlemesini Durdurmak için Apple Watch'ta Siri Nasıl Kapatılır?

Apple Watch’ta Siri Nasıl Tamamen Kapatılır?

İster Hey Siri dinleme modu olarak, ister yan düğme manuel aktivasyonu ile Siri’yi Apple Watch’ta kullanmak istemiyor musunuz?

 1. Apple Watch’ta Ayarları açın
 2. “Siri”ye git
 3. “Hey Siri’yi Dinle”yi kapatın
 4. “Konuşmak için Kaldır”ı kapatın
 5. “Dijital Taç’a Basın” özelliğini kapatın
 6. Apple Watch’ta Siri’yi kapatmak istediğinizi onaylayın

Artık Siri, hiçbir koşulda Apple Watch’ta aktif olmayacak. Bu, çoğu kullanıcı için Apple Watch işlevselliğini sınırlar ve bu nedenle pek önerilmez.

Apple Watch’ta Siri Geçmişi Nasıl Silinir?

Siri, kullanımınızı takip eder ve altı ay boyunca Apple sunucularında veri depolayabilir. Aşağıdakileri yaparak bu Siri geçmişi verilerini Apple Watch’tan silebilirsiniz:

 1. Apple Watch’ta Ayarları açın
 2. Siri’ye git
 3. Siri Geçmişine dokunun
 4. Siri Geçmişini Sil üzerine dokunun

Bunların hepsi Apple Watch’u kapsıyor, ancak arzularınıza, gizlilik endişelerinize veya güvenlik gereksinimlerinize uygunsa, Siri’nin iPhone, Mac, iPad ve hatta HomePod’da dinlemesini de kapatabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu