Apple Watch Şarjı Çok Hızlı Bitmesi Nasıl Onarılır?

Apple Watch şarjı Çabuk Bitiyor

Apple, akıllı saat yapan lider şirketlerin başında geliyor ve Apple Watch, rekabetini kesinlikle kırıyor. Bu alandaki diğer ürünlerde bulamayacağınız yüksek doğruluk düzeyine sahip en iyi spor, fitness ve sağlık özelliklerinden bazılarına sahiptir. Bu, oldukça yüksek fiyat etiketini tamamen haklı çıkarıyor. Ancak Apple Watch’ın kusurları da yok değil.

Dünya çapında Apple Watch kullanıcılarının bildirdiği en büyük şikayetlerden biri zayıf pil ömrüydü. Bu sorun, cihaz eskiyse haklı görünüyor, ancak Series 7 Apple Watch’un çoğu yeni müşterisi de bu sorundan muzdarip olduğunu iddia etti. Bu kılavuzda, Apple Watch Series 7’de pilin neden bittiğini ve bunun düzenli olarak olmasını önlemek için alabileceğiniz birkaç önlemi ele alacağız.

Apple Watch’ta Zayıf Pil Ömrüne Neden Olan Nedir?

Apple Watch’unuzun size zayıf pil performansı vermesine yol açabilecek çok sayıda faktör olabilir. İlki, daha önce bahsettiğimiz gibi, yaştır, cihaz ne kadar eski olursa, doğrudan pil ömrünün azalmasına neden olan şarj döngüleri o kadar yüksek olur. Ama tek faktör bu değil. Apple Watch’un diğer akıllı saatlere kıyasla oldukça zayıf pil ömrüne sahip olduğu ve tek bir şarjla 18 saatten biraz fazla kullanım sağladığı bilinen bir gerçektir.

Android dünyasındaki birçok akıllı saat, tek bir şarjla günlerce, bazen haftalarca pil ömrü sağlar. Apple Watch’un bu kadar kısa pil ömrüne sahip olmasının nedeni, sensörlerin fitness ve sağlık takibinizi izlemek için her saniye ne kadar hassas çalışmasıdır. Çoğu Apple Watch kullanıcısı akıllı saatini gece şarj etmeyi uygun buluyor, ancak birçok kullanıcı pilin bir günlükten daha az şarj olmasından da şikayet ediyor.

Apple Watch Pilinin Çok Hızlı Boşalmasını Düzeltme

Neyse ki, Apple Watch 7’nizin pil ömrünü önemli ölçüde artırmak için kullanabileceğiniz birkaç yol var. Bunların tümü, doğrudan saatinizden veya iPhone’unuz üzerinden erişebileceğiniz ayarlardır.

Apple Watch’unuzu sıfırlayın

Bu ilk adım kulağa biraz aşırı gelse de, saatinizdeki herhangi bir ayarda yanlış bir şey varsa, bu onu düzeltmelidir. Endişelenmeyin, tüm fitness ve sağlık izleme verileriniz hala iPhone’unuzda yedekleniyor.

Saati sıfırlamak, onu fabrika ayarlarına döndürür ve Apple Watch’unuzu iPhone’unuzla bir kez daha eşleştirmenize olanak tanır. Bu şekilde, daha önce saatiniz ve telefonunuz arasındaki bağlantının kesilmesiyle ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını düzeltebilirsiniz.

 1. Apple Watch’ınızda Ayarlar uygulamasını başlatın
 2. Genel > Sıfırla’ya gidin ve Tüm İçeriği ve Ayarları Sil üzerine dokunun
 3. Şifrenizi giriniz
 4. Saatinizin silinmesi bittiğinde, yeniden başlatılacak ve sizden onu tekrar iPhone’unuzla eşleştirmenizi isteyecektir
İLGİLİ İÇERİK:  Huawei, Kendi Baz İstasyonlarını Üreterek ABD Yasağını Yeniyor

Hareketi Azalt’ı açın

iPhone‘unuzda Hareketi Azalt seçeneğini daha önce kullandıysanız, telefonunuzun pil ömrünü ne kadar önemli ölçüde artırabileceğini tam olarak bilirsiniz. Bu özelliği açmak, genellikle pil üzerinde büyük bir etki yaratan tüm animasyonlardan kurtulur. Aynı şey, kullanırken biraz daha az şeker görmekten çekinmezseniz Apple Watch’ta da yapılabilir.

 1. iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın ve Genel üzerine dokunun
 2. Üzerine dokunun Erişilebilirlik ve ardından musluk Hareket azaltın
 3. Apple Watch’ınızda Hareketi Azalt’ı açmak için anahtarı değiştirin

Apple Watch Şarjı Çok Hızlı Bitmesi Nasıl Onarılır?

Arka Planda Uygulama Yenilemeyi Devre Dışı Bırakın

Arka Planda Uygulama Yenileme işlevi, iPhone ve Apple Watch’unuzdaki çeşitli uygulamaların arka planda birbirleriyle iletişim kurmasını mümkün kılar. Bunu çoğunlukla sağlık verileriniz, bildirimleriniz ve daha fazlası gibi bilgileri değiş tokuş etmek için yaparlar. Tahmin edebileceğiniz gibi bu, saatin pil ömründe önemli bir darbe almasına neden olabilir. Bildirimleri almak ve saatinizi telefonunuzla senkronize etmek için biraz daha beklemenizin sakıncası yoksa bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

 1. iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın
 2. In My İzle sekmesi, dokunun Arka Planda Uygulama Yenileme
 3. Burada, özelliği tamamen devre dışı bırakabilir veya saatinizle iletişimi durdurmak için uygulamaları tek tek seçebilirsiniz

Uyandırmak İçin Kaldır Hareketini Devre Dışı Bırakın

Bilek kaldırma hareketindeki ünlü uyandırma ekranı, saati manuel olarak kontrol etmek için diğer elinizi kullanmanız gereğini ortadan kaldırarak son derece hassas ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olduğu için birçok kişi tarafından övüldü.

Ancak bu, hareketi kontrol etmek için sürekli olarak saatinizin ivme ölçer sensörünü kullanır. Bu özelliği devre dışı bırakmak, artık saati kontrol etmek için bileğinizi kaldıramayacağınız anlamına gelir, aynı zamanda pil ömrünü bir mil kadar artırır.

 1. iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın
 2. In  My İzle sekmesi, dokunun  Genel
 3. Ekranı Uyandır’a dokunun  ve ilk geçişi kapatın
 4. Ayrıca, uyandırma hareketini etkin durumda tutmak istiyorsanız, Apple Watch’unuzun ekranının uyanık kalma süresini 70 saniyeden 15 saniyeye düşürebilirsiniz

Bildirimleri Kapatın

Apple Watch’unuzu yalnızca fitness takibi için kullanıyorsanız, saatinizdeki push bildirimlerini tamamen kapatmayı düşünebilirsiniz. Bu, açıkça “akıllı” saatinizin zekasını bir miktar azaltır, ancak size aradığınız pilde o küçük artışı sağlar.

 1. iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın
 2. In  My İzle tırnakla, musluk  Bildirimler
 3. Burada, Apple Watch’ınızda bildirim almak istemediğiniz uygulamaları tek tek seçebilirsiniz

Her şey başarısız olursa, belki de saatinizin pilini değiştirme zamanı gelmiştir. Apple Watch’unuzu tamir ettirmek için en yakın Apple Store’u arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

Apple Watch’ınızın pil boşaltma sorununu nasıl çözeceğinize ilişkin kılavuzumuzun size yardımcı olduğunu umuyoruz. Bahsettiğimiz dışında herhangi bir ipucunuz varsa, aşağıdaki yorumlarda diğer okuyuculara bildirin! Kılavuzla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu