Tiktok Takipçi Satın Al

Hakim, Apple Hukuk Davasında Satış Verilerini Açığa Çıkarmak için Steam’e Emir Verdi

Valve, Steam Mağazasında barındırılan 436 oyunla ilgili Apple'a ait gizli verileri göstermelidir.

Valve’e, oyun dağıtım platformu Steam Store’da barındırılan 436 oyunun toplam geçmiş satışları ve fiyatları da dahil olmak üzere Apple’a ait gizli verileri devretmesi emredildi.

Apple’ın Chutzpah’ına Hayran Olmalısınız


Apple, devam etmekte olan Apple’a karşı Epic Games antitröst davasının bir parçası olarak Valve’ı mahkemeye çağırdı. Şirket, mahkeme başvurularında, Epic Games ile App Store ücretleri ve iş şartları hakkında yaptığı yasal tartışmanın bir parçası olarak Steam satışları hakkında ticari verilere ihtiyaç duyduğunu savundu.

Mahkeme başvurularında Apple, Steam’e “PC platformundaki baskın dijital oyun dağıtıcısı” olarak hitap ediyor ve Steam’in “Epic Game Store’un doğrudan bir rakibi” olduğunu ekliyor. Şirket, yüzde 30 kesintisinin ve App Store iş şartlarının Steam gibi diğer yazılım dağıtım platformlarına eşit olduğunu kanıtlamayı hedefliyor.

Steam, PC oyunları için en büyük dijital dağıtım platformudur . Steam, 2019’da 34.000’den fazla oyun sundu ve aylık 95 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahipti. Müşteriler, bu oyunları özel Steam kontrolcüleriyle Steam Machine mikro konsolunda bile oynayabilirler.

Apple’ın başlangıçta büyük miktarda gizli satış, finans ve diğer ticari bilgiler talep etmesi, ABD Sulh Hakimi Thomas S. Hixson tarafından kaybolmadı.

Hakim, Apple Hukuk Davasında Satış Verilerini Açığa Çıkarmak için Steam'e Emir Verdi

Apple’ın orijinal olarak Valve’den aradığı Steam verisi miktarı gerçekten şaşırtıcı. Şirket, orijinal dosyasında 30.000’den fazla başlık hakkında veri talep etti – Valve’ın finansal performansı hakkında gizli bilgiler de cabası.Örneğin Apple, yıllık oyun satışları ve uygulama içi satın alımlar, yıllık reklam gelirleri, yıllık Steam gelirleri ve kazançları gibi verileri görmek istedi.

Vana Geri Savaşmaya Çalıştı

Geri dönen Valve, birkaç yıl öncesine ait ticari açıdan hassas verileri açığa çıkarmaya zorlanmaması gerektiğini söyledi ve “Valve Epic değil ve Fortnite Steam’de mevcut değil” dedi. Valve, Apple’ın daha fazla üretim taleplerinin reddedilmesini talep etti. Ancak hâkim, Apple’ın kendisi için talep ettiği bilgilerin “rekabete zarar verme riskini artırmadığını” iddia ederek Apple’ın Valve’a celpinin geçerli olmasını emretti. Valve’a Steam verilerini Mart ayı ortasına kadar üretmesi emredildi.

Hakim, Apple Hukuk Davasında Satış Verilerini Açığa Çıkarmak için Steam'e Emir Verdi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu