Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Tablet Pazarında Büyük Bir Yere Sahip!

2019 tatil döneminde Apple, tablet pazarının yüzde 36,5’ini elinde tutuyor, Samsung ise yüzde 16,1 ile ikinci sırada yer alıyor.

Apple, pazar araştırması şirketleri tarafından açıklanan rakamlarla 2019’un mükemmel bir sonunu elde etti. Dün yayınlanan Kontrpuan Araştırması verileri Apple’ın iki yıl içinde ilk kez akıllı telefon sevkıyat listelerinde zirveye yerleştiğini gösterdikten sonra, diğer firma IDC tarafından yayınlanan yeni veriler, Apple’ın 2019’un son üç ayında da tablet endüstrisindeki gücünü koruduğunu belirtti.Bu dönemde Apple’ın üç aylık tablet sevkiyatlarında yüzde 22,7 büyüme kaydettiği ve tablet pazarının yüzde 36,5’ini ele geçirdiği söyleniyor.


Bu büyümenin çoğu, 10,2 inç ekranlı 7. nesil iPad‘e atfediliyor. Bu çeyrekte gönderilen tüm iPad’lerin yüzde 65’ini oluşturduğu bildirildi. Sonuç olarak, Apple, 2018’in aynı döneminde sevk ettiği 12.9 milyon üniteden 2019’un son üç ayında 15.9 milyon adet satmayı başardı. Apple’ı, takip eden ikinci saniyede Samsung takip ediyor. tabletlerinin yüzde 16.1’ini kapmaya başladı. Gönderilerde büyüyen çıkarılabilir tabletlere rağmen, Samsung tatil sezonu tablet gönderilerinde genel olarak yüzde 7,4 düşüş gördü.

Apple, Tablet Pazarında Büyük Bir Yere Sahip!

Apple tablet pazarının lideri

Apple’ın güçlü pazar performansı, tablet endüstrisinin sevkiyat hacimlerinde küçülmeye devam etmesi gerçeğinin altını çizdi. Tablet gönderileri 2019’un son çeyreğinde yüzde 0,6 ve yıl boyunca yüzde 1,5 azaldı. Son çeyrekte 43,5 milyon sevk edilirken, yıl boyunca toplam 144 milyon tablet sevk edildi. Apple, toplam sevkıyatın tamamında yıl boyunca 49,9 milyon iPad satan tüm yıl boyunca tablet pazarının yüzde 34,6’sına sahip oldu.

Apple, donanım işinde biraz zamanında toparlanmaya başlayacak. Akıllı telefon alanı çok beğenilen iPhone 11 ve önceki nesil iPhone XR tarafından canlandırılırken, tablet alanı yeni nesil, giriş seviyesi iPad’in yüksek talep görüldüğünü görüyor. İleride, Apple’ın yakında çıkacak cihazlarının, iPhone SE 2 gibi yeni ürünler ve 2020’nin ilk yarısında piyasaya sürülmesi beklenen yeni iPad Pro modelleri ile benzer özellik ve fiyatlara devam etmesi bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu