Tiktok Takipçi Satın Al

Apple Music Desteği Yakında PS5’e Gelebilir!

Sony, en yeni oyun konsolu PS5‘i duyurduğundan beri, Spotify’ı konsol için bir müzik akışı platformu olarak sunarak, kullanıcıların oyun oynarken en çok beğenilen şarkılarını dinlemelerine olanak tanıyor.


Bunun dışında, Apple Music‘in PS5’e bir müzik akışı hizmeti olarak geleceği iddiasıyla, yakında başka bir popüler hizmet PS5’te destek alacak gibi görünüyor.

Bunun PS5’e geldiğine dair ilk ipuçları, bir Reddit kullanıcısının platformu alıp Apple Music’in PS5’in müzik menüsünde yer almasının bir resmini paylaşmasının ardından geldi

PlayStation 5 için Apple Music Desteği

Görünüşe göre bu özel seçenek, kullanıcı yeni bir hesap oluşturduktan ve PS5’lerini Spotify’a bağlamaya çalıştıktan sonra ortaya çıktı. Ancak uygulama, Eurogamer’a göre standart bir hata mesajı olan “Bu uygulama yalnızca PS4’te oynanabilir” yazan bir mesaj paylaşırken, uygulama çalışmamış gibi görünüyor.

Ayrıca Eurogamer, yeni bir ABD hesabı oluştururken seçeneklerde Apple Music’in göründüğünü, ancak çalışmasını sağlayamadığını söylüyor.

Bu uygulamanın vitrini söz konusu olduğunda bu tutarsızlık, hem kullanıcının hem de yayının, Sony ve Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı gelecekteki bir güncellemeye göz attığını gösteriyor. Farkında olmayanlar için, Apple, PS5’teki Apple TV Plus promosyonları için Sony ile çalıştığından, iki şirketin birlikte çalışma geçmişi var.

Apple Music Desteği Yakında PS5'e Gelebilir!

Daha önce Apple , Samsung’un akıllı TV’sine Apple Music’i ekleyerek , bu uygulamanın kullanılabilirliğini Apple’ın platformlarının ötesine genişletmeye açık olduğunu öne sürdü.

Bu uygulamanın ortaya çıktığı haberi, Apple’ın muhtemelen birkaç ürünü duyuracağı 18 Ekim etkinliğinden günler önce geliyor ve bu etkinlik aynı zamanda Sony ile olan bu ortaklığı duyurmak için de iyi bir fırsat.

Sony Başka Neler Üzerinde Çalışıyor?

Diğer Sony haberlerinde Meizu ve Sony artık ortaklar. Bir dizi Flyme özelliğinin Xperia akıllı telefonlara taşınacağı bir “yazılım işbirliğinden” bahsediyoruz .

Çinli şirketin kullanıcı arayüzünü Sony cihazlarına kurmaktan bahsetmiyoruz hemen anlaşılmalıdır. Japon üretici, Flyme’nin yalnızca birkaç özelliğini alıp akıllı telefonlarında çalışacak şekilde uyarlayacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu