Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Kullanıcı Verilerini Saklamak İstiyor!

iOS için Apple işletim sisteminin bir sonraki sürümünde, şirket arabaları açmak ve kapatmak için iPhone’u kullanma olanağı sunuyor.

Ancak, Temmuz 2020’den sonra üretilen yeni BMW’ler bu işlevle şu ana kadar sadece bir araba çalışıyor. Yeni özelliğin herkese açık olması uzun zaman alacaktır. Ancak, Cupertino geliştiricileri arabalara ek olarak gelecekte kimlik kartlarını da saklamayı planlıyor.


Bu, Apple’ın fiziksel tanımlayıcıyı dijital bir kopyayla saklamak ve değiştirmek için patent başvurusu ile kanıtlanmıştır. Apple’ın iPhone’u herkesin onlarla birlikte alması gereken tek şey yapma arzusundaki bir sonraki adım, pasaportları, sürücü belgelerini ve diğer fiziksel kimlik biçimlerini güvenli bir şekilde değiştirebilen bir cihazdır.

Son zamanlarda Apple, araba anahtarlarından kurtulmak için bir plan açıkladı, ancak iPhone, günlük, kamera, kalem ve hatta ayna giymenin ne anlama geldiğini unutmamızı sağladı. Artı kütüphane kartları, – Şimdi şirket pasaportların kurtulmak odaklanmıştır.

Patentler havada uçuşuyor

Apple, Kullanıcı Verilerini Saklamak İstiyor!

Her biri “Kullanıcı Kimliği Doğrulanmış İfadelerinin Gönderilmesi” olarak adlandırılan bir dizi farklı patent başvurusu, bir kullanıcı kimliğinin kaydedilmesi veya iletilmesi ve onaylanması yöntemlerini ayrıntılı olarak açıklamaktadır. Apple iPhone kelimesini kullanmaz; bunun yerine, herhangi bir teknoloji olabilecek cihazlara yüzlerce kez atıfta bulunur.

Bu teklife göre, iPhone gibi bir cihaz bir tür tanımlayıcıyı güvenli bir şekilde iletebilir. Cihazın sahibi, örneğin Apple Watch’ta biyometrik sensörlerle zaten doğrulanmışsa, gönderenin tanımlayıcısını kontrol eder.

Apple uygulaması öncelikle kimlik kartları için olsa da, bir sistemin birçok amaç için kullanılacağı varsayılmaktadır. Beş özdeş patent başvurusu, bir tanımlayıcı sağlamak için bir kullanıcının seçilmesi ve verilerin güvenli bir şekilde nasıl iletilebileceğinin teknik ayrıntıları gibi özellikleri tartışır. 

Her ikisi de Christopher Sharp ve Gianpaolo Fazoli dahil olmak üzere aynı altı mucit adına listelenmiştir, her ikisi de zaten “bağımsız cihaz işlemcileri kullanarak verileri doğrulama” gibi ilgili patentlere sahiptir.

Apple, Kullanıcı Verilerini Saklamak İstiyor!

Apple, Kullanıcı Verilerini Saklamak İstiyor! Apple, Kullanıcı Verilerini Saklamak İstiyor!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu