Apple, Hava Durumu Uygulaması "Dark Sky"ı Satın Aldı! - TeknoDiot.com

Apple, Hava Durumu Uygulaması “Dark Sky”ı Satın Aldı!

Abone Ol 

Apple, inanılmaz derecede popüler  hava durumu uygulaması olan Dark Sky’ı satın aldı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Hyperlocal hava durumu uygulaması Dark Sky, Apple tarafından satın alındı. Anlaşmanın şartları hala belirsiz olsa da, hemen yürürlüğe girecektir. Dark Sky, iOS için bir uygulama olarak kullanılabilir kalacak, ancak muhtemelen çok uzak olmayan bir gelecekte varsayılan olarak iOS işletim sistemine aktarılacak ve cihazlarla birlikte gelecek.

Hem iOS hem de Android’de popüler olan hiperlokal hava durumu uygulaması Dark Sky şimdi yeni bir yönetim altında. Dark Sky, uygulamanın temel özelliklerinin Apple’ın varsayılan hava durumu deneyimine entegre edileceği yeni bir geleceğe işaret ederek “Apple’a katıldığını” açıkladı. Maalesef Android kullanıcıları için bu, sık kullanılanlarınızdan biri olabilecek bir uygulamanın sonu anlamına gelir.

Apple, Hava Durumu Uygulaması

Apple’dan bir satın alım daha

Basit tasarımı ve önümüzdeki saat için dakika tahminleri, hem App Store’da hem de Google Play’de büyük bir başarı sağladı. Yenilikçi uygulamalarda sıklıkla olduğu gibi, er ya da geç daha büyük bir balık tarafından yakalanması gerekiyordu ve şimdi balıkların Apple olduğu anlaşılıyor.

Bunun iOS uygulaması için ne anlama geldiğine gelince, şimdilik hiçbir şey değişmeyecek. Sonunda, uygulamanın doğrudan iOS hava durumu deneyimine dönüştürülmesini bekliyoruz, ancak bunun gerçekleşmesini görmek biraz zaman alabilir. Bu arada, uygulama her zaman Apple kullanıcıları için olduğu gibi çalışmaya devam edecek. Android kullanıcıları ise neredeyse şanslı değiller.

Göz atın:   iPhone SE2 / iPhone 9 Çıkış Tarihi Netleşti!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu