Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Artırılmış Gerçeklikle Ürün Satın Almanıza İzin Verecek

Apple şimdi doğrudan artırılmış gerçeklikle alışveriş yapmanıza izin veriyor.

Müşteriler Apple Pay’ı bu yönle de kullanabilecekler. Bu hafta, Apple, artırılmış gerçeklik aracında yeni bir güncelleme yapmaya başladı ve iPhone ve iPad kullanıcılarının AR’deki ürünleri kontrol etmelerine ve ardından doğrudan satın almalarına izin verdi.


Apple, iPhone ve iPad kullanıcılarının AR’deki ürünleri kontrol etmelerine ve daha sonra satın almalarına olanak tanıyan Quick Look artırılmış gerçeklik aracı için yeni bir güncelleme yayınladı.

Hızlı Bakış, perakendecilerin AR’de önizleme sunmasına zaten izin veriyor. Bunu yapmak için, müşterilerin ürünün iç mekanlarında nasıl görünebileceğini görebilmeleri için ürünün 3D modelini indirmeleri gerekir. Perakendeciler artık AR önizlemesine yeni bir düğme ekleyebilir ve bu da alıcının bu ürünü Apple Pay kullanarak satın almasına izin verebilir.

Artırılmış Gerçeklik Hayatımıza giriyor!

Quick Look zaten perakendecilerin düz bir etiket veya 3D ürün modeli yükleyerek ürünlerinin AR önizlemesini sunmasına izin verdi, böylece müşteriler bir ürünün gerçek dünyadaki bir alanda nasıl görünebileceğini görebildi.

Apple, Artırılmış Gerçeklikle Ürün Satın Almanıza İzin Verecek

TechCrunch’a göre Home Depot, Wayfair ve 1-800-Flowers Quick Look’u zaten destekliyor . Çiçek almak istiyorsanız, vazo ve buketin bir masaya nasıl görünebileceğini veya Wayfair’deki yeni kanepenin oturma odanıza nasıl bakabileceğini görebilirsiniz.

Apple 2018’de Quick Look’u ARKit 2’nin çıkışıyla piyasaya sürdü, ancak yalnızca AR modellerine göz atabilirsiniz. Daha fazla araştırma yapmak veya ürünü satın almak istiyorsanız, Hızlı Görünüm’ü kapatıp ürünün web sitesine veya uygulamasına kendiniz gitmeniz gerekir – ancak bu yeni düğmelerden biri sizi doğrudan satın alma sayfasına götürebilir.

Apple ayrıca Quick Look’un iOS ve iPad OS geliştirici yapılarına sessizce ses desteği vermeye başladı. Bu yükseltme, 3D modellere hoparlör patlatma müziği gibi uygun sesler ekler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu