Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Akıllı Yüzük Patentini Aldı! Apple Watch’un Yerini Alabilir Mi?

Apple giyilebilir teknoloji konusunda bir çağ atlayarak yeni ürünü olacağını düşündüğümüz Akıllı Yüzük için patent aldığı ortaya çıktı.

Apple Watch, son yıllarda şirketin en dikkat çekici ürünü olan ve bu sadece başarı öykülerinden biri. Böylece Apple’ın yeni giyilebilir aksesuarlarına yenilik getirmek için keşif yapmaya devam etmesi mantıklı olacaktır. Eğer bu hafta yayınlanan yeni bir patent başvurusu gerçekleşirse, Apple muhtemelen çok yakında bir “Apple Ring” üretmeye başlayacak.


Patentin adı, “Cihazlar, yöntemler ve giyilebilir bir elektronik halka hesaplama cihazı için kullanıcı arayüzleri”. Halkada bir işlemci, kablosuz alıcı verici, güç kaynağı ve bir mikrofon bulunuyor. El hareketlerinin algılanmasını ve yorumlanmasını sağlamak için, halkada bulunan Apple’ın Dijital Taç işlevi gibi işlev görebilecek bir çevirme kontrolü ile birlikte halka içinde bulunan başka sensörler de olacaktır.

Apple’dan akıllı yüzük!

Apple, Akıllı Yüzük Patentini Aldı! Apple Watch'un Yerini Alabilir Mi?

Patentin kapsamındaki önemli nokta, bir işlemci, bir şarj edilebilir güç kaynağı ve bir kablosuz alıcı-verici içeren bir dokunmatik ekrana sahip bir parmak halkası ile ilgilidir. Yüzük bir parmağa takılıyken, bir iPhone veya iPad gibi başka bir cihazdaki işlemi kontrol etmek için bir parmakla dokunma, sesli komut veya el hareketi kullanılabilir.

Patentin kendisi yoğun olsa da, parmağınıza taktığınız bir Apple Watch’ı anımsatıyor. Apple Pay, fitness takibi ve diğer cihazlarla kablosuz olarak iletişim kurma yeteneği olması bekleniyor. Ayrıca Apple Watch gibi, bağımsız bir ürün değil, diğer Apple ürünlerinizin çalışmasına dayanan bir yardımcı cihazdır.

Apple, Akıllı Yüzük Patentini Aldı! Apple Watch'un Yerini Alabilir Mi?

Telefonunuza, Siri’ye ve evdeki diğer akıllı cihazlara bağlanırsa, bu daha küçük ve tartışmasız daha basit bir arayüzün Apple Watch ile değiştirilmesi gerekebilir mi? Apple, cihazların yan yana kullanılabilirliğine karar verip vermeyeceğini zaman söyleyecek, ancak şirketin devasa başarılı Apple Watch hattını öldürmek istemeyeceğini düşünüyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu