Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, 2020 iPhone’larında Kendi 5G Antenini Kullanabilir

Qualcomm’un antenlerinin Apple’ın beğenisine göre çok büyük olduğu bildiriliyor. Apple, 2020 iPhone modellerinde kendi 5G antenlerini kullanacak.

Apple ve Qualcomm’un geçen yıl iki şirketin iş hayatına devam etmesine neden olan sürpriz anlaşması sayesinde Apple’ın Qualcomm’un X55 modemi tarafından desteklenen ilk 5G iPhone’larını bu yılın sonbaharda piyasaya sürmesi bekleniyor.


Ancak Fast Company’den yeni bir rapor, Apple’ın Qualcomm’a olan güvenini sınırlamak istediğini, iPhone üreticisinin Qualcomm’un mevcut donanımına güvenmek yerine kendi 5G antenini tasarlamayı keşfettiğini gösteriyor.

Görünüşe göre sorun, Qualcomm’un QTM525 anteninin boyutu, özellikle Hızlı Şirket kaynağının Apple’ın bir sonraki iPhone’larının ince profili için çok büyük olduğu iddia edilen 5G’nin daha hızlı mmWave sürümüne erişmek için.

Apple, 2020 iPhone'larında Kendi 5G Antenini Kullanabilir

2020 iPhone modelleri sonbaharda gelebilir

Bu nedenle, Apple’ın tasarlanan iPhone tasarımına daha iyi uyacak kendi şirket içi anten sistemini geliştirdiği söyleniyor. Özellikle mmWave teknolojisi için antenler, ultra hızlı kablosuz teknolojisinin nispeten zayıf aralığı göz önüne alındığında önemlidir, 5G telefonlar genellikle iyi bağlantı sağlamak için birden fazla mmWave anten gerektirir.

Apple’ın 2020 iPhone’ları için kendi 5G antenini kullanacağı kesinleşmedi. Şirket görünüşe göre iki tasarım düşünüyor: Apple yapımı antenler kullanan daha ince ve Qualcomm’lara sahip olacak daha kalın bir tasarım.

Apple, Intel’in tüm 5G modem işini bundan satın almaya devam edecekti . Bu, Apple’ın Intel’in zaten yapmış olduğu temelleri almasına ve gelecekteki iPhone’lar, iPad’ler ve diğer cihazlar için özel olarak tasarlanabilecek tamamen özelleştirilmiş, şirket içi modemler için geliştirmeye devam etmesini sağladı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu