Tiktok Takipçi Satın Al

Apex Legends’in İlk Haftasında Rekor Kıran Oyuncu Sayısı Açıklandı!

EA’nın ilk battle royale oyunu Apex Legends ilk haftayı geride bıraktı ve bu süreçte 25 milyon oyuncuya ulaştı.

Ayrıca anlık oyuncu sayısı ise ortalama 2 milyon oyuncuyu gördü. PUBG ve Fortnite için gerçek anlamda büyük bir rakip doğuyor olabilir. Oyun battle royale olmasının yanında diğer rakipleri gibi çok özentilik barındırmadığı için özgün bir oyun olduğu için oyuncular tarafından benimsenmeye başladı. Geçtiği zaman, silah teknolojisi ve oyun dinamikleri ile oyuncuların kalbini çaldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.


EA’nın uğruna Titanfall 3 projesini iptal etmeyi göze aldığı yeni battle royale oyunu Apex Legends umut dağıtmaya devam ediyor. İlk 3 günde 10 milyon oyuncu sayısına ulaşan oyun ilk hafta sonunda 25 milyon oyuncuya ulaştı.

[sp-related style=”dark” id=”36045″]

Apex Legends'in İlk Haftasında Rekor Kıran Oyuncu Sayısı Açıklandı!

Daha bir hafta önce açıklanan ve piyasaya sürülen bir oyun için Apex Legends kendisi iyi gidiyor. Açıklanan oyuncu sayısı 1 hafta için muazzam bir sayı ancak elbette rakiplerine ulaşması için oldukça uzun yolu var. Fortnite kısa bir süre içinde PUBG’yi dağıtmayı başarmıştı, Apex Legends bunu neden yapmasın ki? Bu arada rakiplerinden biri olan Fortnite’ın 200 milyondan fazla oyuncusu bulunuyor ve aynı anda 8.3 milyon oyuncu oyunda maç atmakta. Ancak birkaç gün önce 10 milyon oyuncuyu  ulaşan Apex Legends için bu büyük bir başarı. Sınırlı sayıda Sevgililer Günü hediyesi ve Mart ayının ilk sezonunun resmi başlangıcı olması ile Apex Legends yol haritasını çıkarmaya başladı.

EA’nın en büyük çabası bu oyuncuları elinde tutmaya yönelik olacaktır. Ücretsiz olduğu ve oyun içi kozmetik satışlara güvendiği için uzun süreli aktif oyuncu tutabilmek çok önemli. EA bu bakımdan Sevgililer Günü için özel bir eşya serisi hazırladı ve Mart ayında da ücretli Battle Pass ile birlikte ilk etkinlik sezonu da başlamış olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu