TeknoDiot.com
   
     

PUBG ve Fortnite’a Yeni Rakip EA’dan Geldi: Apex Legends (Ücretsiz Battle Royale Oyunu)

PUBG ve Fortnite'a Yeni Rakip EA'dan Geldi: Apex Legends (Ücretsiz Battle Royale Oyunu) Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri PlayStation Haberleri Xbox Haberleri

Fortnite ve PUBG gibi dünyada popüler olan battle royale oyunlarına ek birçok oyun geliştirilmekte. Bunlardan biride EA’nın yeni battle oyunu Apex Legends bugün itibariyle tanıtıldı.

Apex Legends Twitch üzerinden resmi duyuru ile yayınlandı. Electronic Arts’ın bilenlerin merakla bekledikleri ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends oyuncular ile buluştu. Origin platformunda ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Respawn şirketi tarafından geliştirilen yeni battle royale oyunu Apex Legends, Titanfall oyun serisini bilenleriniz elbette vardır işte yeni oyun aynı evrende, aynı zaman diliminde konusu geçiyor. Oyunda Overwatch oyununda yer alan karakterlere oldukça benzer bir kahraman sistemi kullanılmış. “Legends” ismi verilen kahramanların kendilerine özgü güçleri ve silahları var. Apex Legends’ta bir round maksimum 60 oyuncu ve üç kişilik takımlardan oluşuyor. 

PUBG ve Fortnite'a Yeni Rakip EA'dan Geldi: Apex Legends (Ücretsiz Battle Royale Oyunu) Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri PlayStation Haberleri Xbox Haberleri

Apex Legends geliştiricisi olan Respawn’dan oyuncuları sevindiren bir haber geldi. Şirket, oyunun sürekli olarak güncelleneceğini ve yeni içeriklerin eklenmeye devam edeceğinin altını çiziyor. Burada Fortnite’dakine benzer bir sezon sistemi kullanılacak. Her yeni sezonda yeni silahlar, kozmetikler ve karakterler eklenecek. Fortnite gibi dev bir kitleye sahip oyuna rakip olabilecek mi merak konusu.

[sp-related style=”light” id=”36013″]

Oyun ücretsiz olduğu için Electronic Arts (EA), Fortnite’da olduğu gibi oyun içi satın alma yöntemiyle maddi gelir elde etmeye çalışıyor. Respawn ekibi, “pay-to-win” yani para harcayanın daha avantajlı olması gibi bir durumun kesinlikle gerçekleşmeyeceğinin sözünü verdi. Ülkemizdeki ZULA oyunu gibi olmayacak kısaca. Uygulama içi satın almaların yalnızca kozmetik gibi ürünlerle sınırlı olacağı belirtiliyor. Bu olayı CSGO’daki skin gibi düşünebilirsiniz.  Apex Legends, PC, PlayStation 4 veya Xbox One platformlarında indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunun detaylı tanıtım videosu:

İşte Apex Legends‘ın ilgili videoları;

 


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.