Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Windows 10 ‘un yedek bir kopyası her zaman yanınızda bulundurmak için kullanışlıdır. Bu nedenle, Windows’u Android akıllı telefonunuzdan da yükleyebileceğinizi bilmek yararlıdır.

Windows 10’u çok çeşitli harici ortamlardan yükleyebilirsiniz. Windows 10’un yedek bir kopyasını bir USB flash depolama sürücüsünde tutmak yararlıdır. Peki ya dışarıdayken Windows 10’un bir kopyasına ihtiyacınız olursa?


Bu durumda, Windows 10’u DriveDroid uygulaması aracılığıyla doğrudan Android akıllı telefonunuzdan yükleyebilirsiniz. İşte DriveDroid’i nasıl kuracağınız ve ardından akıllı telefonunuzdan Windows 10’u nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıkladık.

DriveDroid Nedir?

DriveDroid, bir işletim sistemi disk görüntüsünü bağlamanıza ve önyüklenebilir bir USB flash sürücü veya CD / DVD-ROM gibi bir yükleme ortamı olarak davranmasına olanak tanıyan bir Android uygulamasıdır.

Çok çeşitli işletim sistemleri yüklemek için DriveDroid’i kullanabilirsiniz. Genellikle Linux dağıtımlarıyla ilişkilendirilir, ancak Windows 10’u yüklemek için de kullanabilirsiniz. Önemli: DriveDroid, Android root  erişimi gerektirir.

Root işlemi, cihaza ayrıcalıklı erişim sağlayan bir işlemdir. Bir uygulamaya standart bir uygulamadan daha fazla kontrol ve erişim sağlar. Root işlemi, bir iOS cihazını jailbreak yapmaya benzer.

Android akıllı telefonunuzu rootlamak istiyorsanız, Android cihazınızı rootlandırmanın en iyi yolu hakkındaki kılavuzumuza bakın. Tecrübelerime göre, Magisk cihazınızı rootlandırmanın en kolay yöntemidir, ancak işlemin potansiyel olarak cihazınızı silmeyi içerdiği için taahhütte bulunmadan önce bir sistem yedeği almanız gerekir.

DriveDroid ile Android Cihazınızdan Windows 10 Nasıl Kurulur?

Android cihazınızda root erişiminiz yoksa bu rehberin geri kalanı düzgün çalışmayacaktır. DriveDroid, Windows 10 ISO’yu doğru şekilde yüklemek için cihazınızda root erişimi gerektirir. Linux dağıtımı gibi farklı bir işletim sistemi kurmak istiyorsanız da root erişimine ihtiyacınız olacak.

Bundan sonra, bu öğretici Android cihazınızın root erişimine sahip olduğunu varsayar.

1. Windows 10’un En Son Sürümünü İndirin

Windows 10’u Android cihazınızdan yüklemek için bir Windows 10 kopyasına ihtiyacınız olacak. Windows Media Oluşturma Aracı, Windows 10’un en son sürümünü indirmenin en kolay yoludur. Windows 10 yazılım indirme sayfası seçin, şimdi aracını indirin.

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

  1. Windows Media Oluşturma Aracını açın.
  2. Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur’u seçin, ardından Windows 10 ISO ayarlarınızı oluşturun.
  3. Kullandığınız PC için bir yedek ISO oluşturuyorsanız, bu PC için önerilen seçenekleri kullanabilirsiniz .
  4. İleri’ye basın, ardından işlemin tamamlanmasına izin verin.

Windows 10 ISO indirmeyi bitirdikten sonra, Android akıllı telefonunuza kolayca hatırlanan bir klasöre kopyalamanız gerekir. Öğreticinin geri kalanı için aktif bir bağlantıya ihtiyacınız olacağı için, dosyaları bir USB kablosu kullanarak Android’inize kopyalamak en iyisidir.

2. DriveDroid’i İndirin ve Yapılandırın

Öncelikle DriveDroid’i yükleyin. DriveDroid’i açın. Uygulamanın hemen gereken root erişimi, ister Grant .

Görüntü Dizinini yapılandırın. Görüntü Dizini, cihazınıza kopyaladığınız Windows 10 sürümü gibi disk görüntülerinizi (ISO) sakladığınız klasördür. DriveDroid’in ilk kurulumu sırasında, varsayılan bir klasör seçeceksiniz, ancak bunu daha sonra değiştirebilirsiniz.

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

DriveDroid USB Ayarlarınızı Test Edin

DriveDroid şimdi Android cihazınız için USB bağlantı ayarlarını test edecek. DriveDroid’in USB bağlantısını bir yığın depolama aygıtı olarak kullanması ve Windows 10 ISO’nuzu önyüklenebilir bir görüntü olarak bağlamasına izin vermesi gerekir.

Aşağıdaki ekran görüntülerinin yardımıyla adımları izleyin:

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Çoğu kullanıcı için Standart Android Çekirdeği doğru seçenektir. İlk seçeneği seçin, ardından İleri’ye basın . DriveDroid test dosyasının yükleme yapılabilr bir sürücü olarak görünmesini bekleyin.

Cihaz Dosya Gezgini’nde görünmüyorsa, Farklı Bir USB Sistemi Seç’i seçin ve tekrar deneyin.

Üç temel USB ayarı arasında geçiş yaptığınızda ve DriveDroid test dosyası görünmediğinde endişelenmeyin.

DriveDroid USB Seçeneklerini Ayarlayın

DriveDroid USB seçeneklerini ana sayfadan değiştirebilirsiniz. Sağ üst köşedeki Dişli simgesini seçin, ardından aşağı kaydırın. Seç USB Ayarlar> Elle değiştirme USB Modu> Yığın Depolama , ardından onaylayın.

4. Windows 10 ISO’nuzu DriveDroid’e Upload Edin

Şimdi, Windows 10 görüntüsünü bağlamanız gerekiyor. Varsayılan görüntü klasörü seçeneğine bağlı olarak, Windows 10 ISO zaten DriveDroid ana sayfasında bulunuyor olabilir.

Değilse, sağ üstteki Dişli simgesini seçin, ardından Görüntü Dizinleri’ni seçin .

Alt köşedeki kırmızı simgeye basın. Şimdi, disk görüntülerinizi içeren klasöre gidin ve istendiğinde erişim sağlayın.

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Görüntü Dizininden doğru dizini seçin, ardından DriveDroid ana sayfasına geri dönün.

Ardından, Windows 10 ISO’yu ve ardından CD-ROM’u kullanarak ana bilgisayar görüntüsünü seçin . Disk görüntüsünde takılı ve kullanıma hazır olduğunu gösteren küçük bir disk simgesi görünmelidir.

5. Windows Önyükleme Menüsüne Erişin

Android cihazınızı Windows’u yüklemek istediğiniz bilgisayara bir USB kablosu kullanarak bağlamanız gerekir. Başlamak için PC kapatılmalıdır. USB kablosunu ve Android cihazınızı bilgisayara bağlayın.

Açtığınızda, özel kısayolu kullanarak önyükleme menüsüne girmeniz gerekir. Çoğu bilgisayar için önyükleme (boot) menüsü kısayolu, üreticiler arasında değişiklik gösterse de F8, F11 veya DEL’dir.

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Önyükleme menüsü yüklendiğinde, Linux Dosya-CD Aracı’na benzer bir adla adlandırılan DriveDroid seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın. Enter tuşuna basın. Windows 10 kurulum ekranı şimdi yüklenecek ve bilgisayarınıza temiz bir Windows 10 sürümü yükleyebilirsiniz.

Android cihazınızda Windows 10 ISO ve DriveDroid kurulumuna sahip olduğunuzda, gitmekte fayda var. DriveDroid kurulum yönteminin tek önemli dezavantajı, Windows 10 ISO’nuzun sonunda güncelliğini yitirecek olmasıdır.

Bu olduğunda, en son sürümü indirmeniz, ardından DriveDroid ile kullanmak için Android cihazınıza kopyalamanız gerekir.

DriveDroid, yakınınızda tutabileceğiniz kullanışlı bir uygulamadır. Telefonunuzda depolanan herhangi bir ISO veya IMG dosyasını kullanarak bilgisayarınızı doğrudan bir USB kablosu üzerinden başlatmak için bile uygulamayı kullanabilirsiniz.

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur? Android Telefondan Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu