Tiktok Takipçi Satın Al

Android 11, Uygulamaların Tekrar Tekrar İzin İstemesini Engelleyecek

Android 11 sürümü ile birlikte yenilikler ve geliştirmeler de beraberinde geliyor.

Son birkaç yıldır, web tarayıcıları, web sitelerinden gelen kötü davranışları engellemek için izinlerin çalışma şeklini değiştirmeye başladı.


Örneğin, tarayıcıların çoğu artık otomatik olarak oynatılan videoları tamamen sesli olarak engellerken, bildirim istemi yakında Chrome’da gizlenebilir. Android 11, uygulamaların sürekli olarak belirli bir izin istemesini engellediğinden, Android bu gibi değişikliklerden bir ipucu alıyor.

Android 11 için geliştirici belgelerine göre, bir uygulama iki kez izin isterse ve kullanıcı iki kez ‘Reddet’ düğmesine dokunursa, uygulamanın tekrar izin istemesi engellenir.

Android 11, Uygulamaların Tekrar Tekrar İzin İstemesini Engelleyecek

Android 11, belirli bir izin grubundaki tekrarlanan izin isteklerini reddeder. Kullanıcı , uygulamanızın bir cihaza yükleme süresi boyunca belirli bir izin için iki kez Reddet düğmesine dokunursa, bu işlem ilgili izin grubu için “bir daha sorma” anlamına gelir.

Sistem ayrıca, Reddet seçeneğine dokunmayı taklit eden eylemlere yanıt verme davranışını da tanımlar :

  • Kullanıcı izin iletişim kutusunu kapatmak için geri düğmesine basarsa, bu bir “reddet” eylemi olarak sayılmaz.
  • Kullanıcı kullanarak uygulamanızdan sistem ayarlarına alınırsa requestPermissions()ve sonra geri düğmesine bastığında, bu yok bir “inkar” eylem olarak sayılır.

Blok, uygulama yüklü kaldığı sürece yerinde kalacaktır, ancak muhtemelen yeniden yüklemeden Android ayarlarından izin verebilirsiniz. Değişikliğin Android 11’i hedefleyen uygulamalara özel olduğundan bahsetmiyoruz, bu yüzden cihazdaki tüm uygulamalar için geçerli olacak gibi görünüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu