Tiktok Takipçi Satın Al

Android 11 ile Birlikte Telefonlara Geri Dönüşüm Kutusu Geliyor

Google’ın yeni işletim sistemi Android 11, akıllı telefonunuza bir geri dönüşüm kutusu ekleyecek.

Yanlışlıkla bir dosya silindi mi? Artık panik yapma durumunda kalmayacaksınız. Android 11 alan tüm telefonlar geri dönüş kutusu eklenecek.


Yanlışlıkla bir dosyayı veya klasörü telefonunuzdan sildiğinizde artık panik yapmanıza gerek kalmayacak. Android 11 ile birlikte tüm Android işletim sistemi tabanlı akıllı telefonlara bir geri dönüşüm kutusu eklenecek. Bazı beta kullanıcılarının belirttiği üzere bu geri dönüşüm kutusu aslında Şubat ayında yayınlanan Android 11’in geliştirici versiyonunda mevcuttu. Fakat yapılan iyileştirmeler ile bu özellik artık iyice ön plana çıkmaya başladı.

Bununla birlikte, uygulama geliştiricilerin kullanıcılara yönelik özellikleri uygulamak zorunda kalacağı için, bu geri dönüşüm kutusu uygulamalar arasında biraz farklı görünebilir. Yolu Android kolları dosyalara daha genel bir değişimin It adlı parçası depolama kapsamlı denilen ve Google üzerinde bir video vardır.

Artık silinen dosyalar panik yaratmayacak!

Bazı uygulamalarda zaten yerleşik olarak bu özellikler var – Google Drive ve Google Fotoğraflar , yanlışlıkla Android telefonunuzdan ve tabletinizden silerseniz dosyalarınızı buluttan kurtarabilen iki uygulamadır. iOS’taki birçok uygulama ile benzer.

Samsung’un yeni güncellemelerinde bu özelliğin bulunduğunu biliyoruz aslında. Ek olarak ayrıca bu geri dönüşüm alanında yapılan yenilik, Google’ın Android’de kullanmayı planladığı yeni ‘Kapsamlı Depolama’ (Scoped Storage) teknolojisinin bir ürünü olarak karşımıza çıkacak.

Android 11 ile Birlikte Telefonlara Geri Dönüşüm Kutusu Geliyor

Bu bağlamda Android uygulama geliştiricileri de geri dönüşüm kutusu için yeni kullanıcı arayüzleri geliştirmeye başlayacak. Yapılacak olan yeni arayüz değişikliklerinin uygulanması ise bir miktar daha zaman alacak. Bu nedenle Android 11’in en yakın önümüzdeki sene kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Bu özelliğin işletim sistemine dahil edilmesi, daha fazla rahatlık sağlar ve yalnızca cihazınızda depolanan dosyalar için (web’den indirmeler gibi) yardımcı olacaktır. Bu yılın ilerleyen saatlerinde Android 11’in tam lansmanı bekleniyor.

Android 11 ile Birlikte Telefonlara Geri Dönüşüm Kutusu Geliyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu