Tiktok Takipçi Satın Al

AMD, Yeni Radeon RX 7000M’yi Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

AMD’nin yeni mobil grafik kartları olan Radeon RX 7000M ve RX 7000S serisi, yakın gelecekte ileri grafik mimarisi RDNA 3’e dayanacak şekilde resmi olarak tanıtılacak. Sızdırılan verilere güvenilirse, yeni grafik kartları Navi 31 ve Navi 33 çiplerine dayanacak. RX 7000M serisi, piyasaya sürüldüğünde sadece RX 7900M modeli ile temsil edilecek; bu model özellikle hobi meraklıları için tasarlanmış olacak. Ayrıca, Navi 33 tabanlı RX 7600M serisi, Navi 32 tabanlı RX 7800M ve RX 7700M serileri de bulunacak. Uzmanlar, bu grafik işlemcilerinin doğrudan oyun dizüstü bilgisayarlarının anakartlarına monte edilmek üzere tasarlandığını ve bunların AMD’nin iş ortaklarıyla ortaklaşa geliştirilecek oyun dizüstü bilgisayarları için olduğunu belirtiyorlar.

Ayrıca, içeriden bilgi sızdıranlar, Navi 32 çipinin, RX 7900M modelindeki üst düzey bir grafik kartındaki kristalle neredeyse aynı boyutlara sahip olduğunu iddia etti. Bu çip, 5 nm teknoloji süreci kullanılarak üretiliyor ve 96 hesaplama bloğuna sahip olan Navi 31’e kıyasla 60 hesaplama bloğa sahiptir. Bu grafik işlemcinin performansı, 64 MB Infinity Cache belleği ve 256-bit GDDR6 bellek veri yolunu içerir. Bu özellikler sayesinde AMD, gerçekten yüksek performanslı, hem video oyunlarını hem de çeşitli uygulamaları rahatça çalıştırabilecek üst düzey çözümler oluşturma yeteneğine sahiptir. Ancak, bu kartların kullanım sırasında ne kadar ısınacağı sorusu önemlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlarda güçlü bir soğutma sistemi bulunmamaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu