Tiktok Takipçi Satın Al

Anti-Drone Radar Testleri ABD’de Başladı

ABD yetkilileri, insansız hava araçlarının zararlarını tespit etmek ve azaltmak için teknolojiyi test etmeye başladı.

Her şeyden önce havalimanlarının yakınında test edilecekler. ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), havaalanları için birkaç drone algılama sistemini değerlendirecek.


Ajans, yalnızca dronları tespit etmek için değil, aynı zamanda potansiyel risklerini azaltmak için tasarlanmış en az 10 teknoloji ve sistemi test edecek. İnsansız hava araçlarının etkisini tespit etmek ve azaltmak için ajansın araştırma programının bir parçası olarak 2021’de testler başlayacak.

İlk testler, New Jersey’deki Atlantic City Uluslararası Havaalanı’nın yanında bulunan FAA Teknik Merkezinde yapılacaktır. Ajans daha sonra denemelerini Amerika Birleşik Devletleri’nde dört havaalanına daha genişletecek. FAA, drone algılama sistemleri üzerinde çalışan ilgili şirketlerden teknolojilerini 45 gün içinde sunmalarını istiyor.

ABD, drone tespit teknolojilerini test edecek

Anti-Drone Radar Testleri ABD'de Başladı

 

Ajans, teknolojiyi birkaç yıldır test ediyor, ancak herhangi bir yöntem uygulamadılar. Bununla birlikte, FAA’nın 2018 Yeniden Yetkilendirme Yasası, ajansı, drone algılama teknolojilerinin havaalanlarının güvenli çalışmasına müdahale etmemesini sağlamaya zorladı.

Daha önce Tomsk Politeknik Üniversitesi (TPU) bilim adamlarının, araçlar da dahil olmak üzere insansız araçlarda kullanılan yapay zeka için 2022 öğrenme algoritması geliştireceği biliniyordu . Geliştirici, bu tür algoritmaların zaten var olduğunu, ancak bunların şirketlerin fikri mülkiyetinde olduğunu belirtti. Aynı zamanda, TPU ürünü evrensel platform Unity üzerinde yapılacak, geliştiriciler bunu halka açık hale getirmeyi planlıyor.

Anti-Drone Radar Testleri ABD'de Başladı Anti-Drone Radar Testleri ABD'de Başladı

Anti-Drone Radar Testleri ABD'de Başladı

Anti-Drone Radar Testleri ABD'de Başladı

Anti-Drone Radar Testleri ABD'de Başladı Anti-Drone Radar Testleri ABD'de Başladı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu