Tiktok Takipçi Satın Al

2020’nin Başında AMD ve NVIDIA Ekran Kartlarının Fiyatları Yükselebilir

2020’nin başından itibaren AMD ve NVIDIA ekran kartlarının fiyatları artabilir. Değerdeki artış %5’ten fazla olacaktır.

Advanced Micro Devices şirketi, kısaca AMD, merkezi Sunnyvale, Kaliforniya, ABD olan mikroçip üreten bir şirkettir.


NVIDIA Corporation Santa Clara, Kaliforniya merkezli bir teknoloji şirketidir. Oyunculara yönelik grafik işlemciler, ayrıca mobil cihazlar ve otomotiv pazarı için yongada sistemler üretir. Şirketin ana grafik işlemci ürünleri ailesi olan GeForce, AMD’nin Radeon ürünlerinin doğrudan rakibidir.

Her iki şirketinde kendi bünyesinde üretip piyasaya sunduğu ekran kartı modelleri bulunuyor. Gelen raporlara göre, 2020’nin ilk çeyreğinde “grafik” DRAM belleğin fiyatları artacak ve bu nedenle tüm ekran kartlarının maliyeti artacaktır.

2020'nin Başında AMD ve NVIDIA Ekran Kartlarının Fiyatları Yükselebilir

Bu ayrıca AMD ve NVIDIA’nın popüler modellerini de etkileyecek. Uzmanlar, %5’lik bir artışın, fiyatın grafik adaptörlerin ana bileşeni olmadığı için fiyatta önemsiz bir artışa yol açacağını belirtmek için acele ediyorlar.

Aşırı talep nedeniyle fiyatların 2020’nin ilk çeyreğinden sonra yükselmeye devam edeceğine dair kanıtlar var. Özellikle Sony ve Microsoft, GDDR6 belleğe sahip ekran kartları üzerine inşa edilmiş yeni nesil konsolları piyasaya sürmeyi planlıyor. Son olarak ekran kartları ile ilgili makalelerimizi takip etmek için ekran kartı haberleri kategorisini takibe alabilirsiniz.

2020'nin Başında AMD ve NVIDIA Ekran Kartlarının Fiyatları Yükselebilir

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu