Tiktok Takipçi Satın Al

32 çekirdekli AMD Threadripper PRO 7975X Sızdırıldı

AMD‘nin Zen4 mimarisini temel alan yeni nesil Threadripper platformu hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Yeni platform, önceki Threadripper 5000 serisine göre önemli iyileştirmeler sunacak. Bu iyileştirmeler arasında DDR5 bellek desteği, PCIe Gen5 desteği ve TRX50 anakart serisi ile uyumlu yeni bir soket bulunuyor.

Bu yeni Threadripper platformunun bir üyesi olarak, 32 çekirdekli AMD Ryzen Threadripper 7975WX modeli ortaya çıktı. Bu işlemci, 32 çekirdek ve 64 izlek konfigürasyonuna sahip olacak. Temel saat hızı 4,0 GHz olacak ve 32 MB L2 önbellek ile 4×32 MB L3 önbelleğe sahip olacak.


Ayrıca, yeni Zen4 HEDT platformunun yaklaşık olarak 350W güç tüketebileceği belirtiliyor. Ancak sızıntıdaki TDP (Termal Tasarım Gücü) değerinin yanlış olabileceği de ifade ediliyor ve gerçek TDP’nin daha yüksek olabileceği göz önüne alınıyor.

Yeni nesil Threadripper platformunun söylentilere göre 16 ila 96 çekirdekli dört farklı model içereceği söyleniyor. Ancak şu anda yalnızca iki model hakkında kesin bilgilere sahibiz. Bu da, diğer işlemci modellerinin muhtemelen OEM üreticilere özel olabileceğini gösteriyor. AMD, Threadripper 7000 ailesi için henüz bir çıkış tarihi açıklamadı, ancak mevcut raporlar 2023’ün dördüncü çeyreğini işaret ediyor. Bu nedenle lansmanın yaklaşık üç hafta kadar bir süre uzakta olabileceği tahmin ediliyor.

32 çekirdekli AMD Threadripper PRO 7975X Sızdırıldı

AMD’nin yeni nesil Threadripper platformu, bilgisayar kullanıcılarına daha yüksek performans ve işlem kapasitesi sunmayı hedefliyor. Zen4 mimarisi, işlemcilerin daha hızlı ve verimli çalışmasını sağlayacak olan önemli bir geliştirme olarak öne çıkıyor. Bu platformun piyasaya sürülmesiyle birlikte, kullanıcılar daha yüksek işlem gücü gerektiren uygulamaları daha verimli bir şekilde çalıştırabilecekler. AMD’nin Threadripper 7000 ailesinin ne zaman tanıtılacağı henüz belli değil, bilgisayar donanımı dünyasında büyük bir heyecanla bekleniyor ve bu işlemcilerin ne kadar güçlü olduğunu görmek için sabırsızlıkla bekleniyor.

AMD’nin Zen4 tabanlı yeni nesil Threadripper platformunun bir parçası olarak internete sızan Ryzen Threadripper 7975WX, 32 çekirdekli bir işlemci olarak öne çıkıyor. Bu işlemci, daha yüksek performans ve işlem kapasitesi sunmayı hedefliyor ve 2023’ün dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. AMD’nin bu yeni platformu, bilgisayar kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için tasarlanmış önemli bir yükseltme sunacak gibi görünüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu