Tiktok Takipçi Satın Al

Hız Severlerin Tercihi: ADATA Legend 750 SSD İncelemesi

Yeni inceleme videomuzun konuğu ADATA Legend 750 SSD modeli. Kutusunu açtığımız zaman içerisinden SSD modelimiz ve soğutma bloğumuz çıkıyor.

SSD modelimiz, PCIe Gen3 X4 arabirimini kullanarak çalışıyor. M2 2280 şeklinde geldiğini belirtelim 2280 ise klasikleşmiş boyutunu temsil ettiğinde altını çizmekte fayda var.


Hız Severlerin Tercihi: ADATA Legend 750 SSD İncelemesi

ADATA Legend 750 İnceleme Videosu

Özellikle hızlı okuma yazma performansı ile birlikte dikkat çeken bir SSD modeli olduğunu belirtebilirim. Kutusunun içerisine çıkan soğutma bloğu ile birlikte yüzde 15’a varan daha fazla soğutma performansı sunuyor.

Bizim elimizde 1 TB kapasiteye sahip model yer alırken, ek olarak da 500 GB’lık versiyonda bulunduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca NVMe 1.3‘ü desteklemektedir. LDPC ve AES 256 bit şifreleme özelliklerini içerisinde barındırmaktadır.

ADATA Legend 750 SSD Özellikleri

  • PCIe Gen3 x4 arabirimi
  • Soğutma bloğu ile %15 kadar daha iyi soğutma perfomansı
  • NVMe 1.3 desteklemekte
  • M2 2280 özelliği
  • Saniyede 3.500/3.000 MB okuma yazma oranı sunuyor.
  • SLC önbelleğe alma ve HMB teknolojisi (Host Memory Buffer) özelliği
  • LDPC (Düşük Yoğunluklu Parite Kontrol Kodu) ve AES 256-bit şifreleme ile LEGEND 750, doğru veri iletimi ve
  • güvenlik sağlar.
  • Kapasite: 500GB / 1TB
  • Ağırlık: Soğutma bloğu ile 9gr

Hız Severlerin Tercihi: ADATA Legend 750 SSD İncelemesi

ADATA web sitesi üzerinde Legend 750 modelinin Ortalama 3500 ila 3000 megabayt kadar sürekli okuma ve yazma hızları sunduğunu söylemekte. Hemen aşağıda ise kendi testlerimizi gerçekleştirdik ve sonuçlara da oradan göz atabilirsiniz. ADATA’nın belirttiği hızlara erişmiş durumdayız. SSD, gerçekten güçlü bir performans sunuyor kullanıcısına.Hız Severlerin Tercihi: ADATA Legend 750 SSD İncelemesi

M.2 2280 özelliği, masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere en yeni Intel ve AMD platformlarını destekler. Yaratıcılık bekleyemez! LEGEND 750, sorunsuz üretkenlik için SLC önbelleğe alma ve HMB teknolojisi (Ana Bellek Arabelleği) ile donatılmıştır. Maksimum 4K rastgele okuma/yazma özelliği, zahmetsiz çoklu görev için 480K/260K IOPS’ye kadar ulaşır.

Video içerisine bahsetmeyi unuttuk ama zaten SSD kullanıcılarının zaman zaman kullandığı ADATA SSD ToolBox yazılımında yine indirip bütün verilere ulaşabilirsiniz.

SSD ToolBox, optimum performans için otomatik olarak en son bellenime sahip olmanızı sağlar ve analiz ve raporlama teknolojisi (S.M.A.R.T.) özellikleri aracılığıyla sürücü sağlığının ve kalan ömrün izlenmesine olanak tanır. Ayrıca mevcut çalışma sıcaklığını, kapasitesini ve kullanılan toplam alanı takip etmenizi sağlar.

Hız Severlerin Tercihi: ADATA Legend 750 SSD İncelemesi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu