Tiktok Takipçi Satın Al

AMD 2. Nesil Ryzen PRO Mobil İşlemcilerini Duyurdu!

AMD, PRO işlemci programına son eklemelerini duyurdu: Radeon Vega Graphics ve 2. Nesil AMD Ryzen PRO mobil işlemcileri ve Radeon Vega Graphics’li AMD Athlon PRO mobil işlemcileri duyuruldu.

3. nesil Ryzen işlemcileri nedeniyle AMD’nin üzerinde. Öte yandan firma Ryzen Pro ailesini mevcut mimariyle güncellemeye devam ediyor Ticari dizüstü bilgisayar kullanıcılarına güç verimliliği yüksek performans, en gelişmiş güvenlik özellikleri ve ticari düzeyde güvenilirlik ve yönetilebilirlik sağlayan bu yeni işlemciler, dünya çapındaki PC üreticilerinin birinci sınıf profesyonel dizüstü bilgisayarlardan günlük iş dünyasına kadar çok çeşitli iş sistemleri oluşturmalarını sağlar.


HP ve Lenovo’nun ilk ticari sistemlerinin bu çeyrekte diğer OEM‘lerle ve daha sonra 2019’da beklenen platform güncellemelerini beklemesi bekleniyor. AMD, Ryzen Pro yongalarının mobil seçenekleri artan verimlilik ve performans değerleriyle duyuruldu.

AMD 2. Nesil Ryzen PRO Mobil İşlemcilerini Duyurdu!

AMD 2. Nesil Ryzen PRO Mobil İşlemciler:

12 nm üretim teknolojisine dayanan yeni AMD Ryzen PRO 3000 Serisi mobil işlemciler, rakiplerinden %16’ya kadar çok iş işlemci performansı sunarak, sınıfının en iyisi olmayı hak ediyor. Zen mimarisi üzerinde şekillenen 2. nesil mobil Ryzen Pro işlemcileri rakibine kıyasla %16 daha fazla performans vaadederken arttırılmış verimliliğiyle de uzun süre mobil kalmak isteyen kullanıcıları hedef alıyor.

  • 12 saate kadar genel ofis kullanımı veya 10 saate kadar video oynatma.
  • 3D modellemeden video düzenlemeye, entegre Radeon Vega grafik kartıyla% 14’e kadar daha hızlı içerik oluşturma ve hızlandırılmış günlük ofis uygulamaları.
  • AMD’nin silikonun içinde bulunan güvenlik işlemcisi ile tüm Ryzen PRO işlemcilerinde güçlü güvenlik özellikleri.
  • 18 aylık görüntü kararlılığı, 24 aylık işlemci kullanılabilirliği, ticari kalite kalitesi, işletme sınıfı yönetilebilirlik ve sistem üreticilerine 36 aylık sınırlı garanti.

AMD 2. Nesil Ryzen PRO Mobil İşlemcilerini Duyurdu!

AMD Ryzen 7 PRO 3700U

Listenin tepesinde yer alan Ryzen 7 PRO 3700U 4 çekirdek 8 izlekli bir yapıda ve 15 watt’lık TDP’sinin içerisinde 10 üniteli Vega GPU’sunu da barındırıyor. L2+L3 önbelleklerinin toplamı 6 MB’ı bulan yonga 2.3 GHz’den 4 GHz’e kadar yükselebiliyor. Vega biriminin görev yapacağı tepe frekans ise 1400 MHz.

AMD Athlon PRO 300U

Gelelim uygun fiyata sahip Athlon PRO 300U’ya2/4 çekirdek konfigürasyonundaki işlemcide önbellek 5 MB’a düşerken frekans başlığında 2.4 GHz-3.3 GHz seviyeleri tercih edilmiş. 3 kümeden oluşan Vega GPU’sunun 1 GHz’e ulaşabildiği yonganın TDP’si ise diğer seçeneklerde de olduğu gibi 15 watt.

AMD 2. Nesil Ryzen PRO Mobil İşlemcilerini Duyurdu!

AMD Ryzen 5 PRO 3500U

Ryzen 5 ailesinden Ryzen 5 PRO 3500U yine ağabeyiyle aynı çekirdek sayısı ve önbellek kapasitesine sahipken frekans değerlerinde ve GPU kanadında kırpmaya gidilmiş. 2.1 GHz’den 3.7 GHz’e çıkabilen işlemciye eşlik eden 8 birimli Vega yongası 1200 MHz ile sınırlı tutulmuş.

AMD Ryzen 3 PRO 3300U

Ryzen’ların en alt modeli Ryzen 3 PRO 3300U’da ise işlemci yine 4 çekirdekli lakin SMT desteği mevcut değil. 2.1 GHz’lik taban frekansta çalışan çözüm ihtiyaç halinde 3.5 GHz’e yükselebilirken komşusu 6 üniteli Vega GPU’su yine 1200 MHz’e çıkabiliyor. Ryzen 3 PRO 3300U önbellek değeri ağabeylerinde olduğu gibi yine 6 MB.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu