«
Amazon, Restoran Hizmetine Son Veriyor! e-Ticaret Haberleri İnternet Haberleri Teknoloji Haberleri

Amerika merkezli dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Amazon, “Restaurants” ismindeki yemek hizmeti bu ayın sonunda fişi çekiliyor!

Amazon’un ABD’de bulunan Amazon Restoran teslimat hizmetini bu ayın sonuna kadar durduracağı açıklandı.

Servis geçen yıl Londra’da zaten kapatılmıştı, bu yüzden şirketin kendi ülkesinde benzer bir karar vermesi şaşırtıcı olmadı. Amazon’un en büyük rakibi Uber Eats ‘in bu durumda önü açılmış olacak.

Amazon Restaurants servisi ilk olarak 2015 ve Seattle’da başlamıştı. Şirket daha sonra Londra’ya ek olarak ülke genelinde 20’den fazla şehre genişletti. Başbakan üyelerine, özel web sitesini veya Prime Now uygulamasını kullanarak yiyecekleri kapılarına gönderiyordu.

Amazon, Restoran Hizmetine Son Veriyor! e-Ticaret Haberleri İnternet Haberleri Teknoloji Haberleri

Amazon geçen Kasım ayında Londra’da programı sonlandırmıştı ve şimdi de aynı şeyi ABD’de yapacak. “24 Haziran itibariyle, ABD’de Amazon Restaurants hizmeti sona erecek.

Amazon, bu kapanmadan etkilenecek olan az sayıdaki çalışanın çoğunun şirkette yeni roller bulduğunu açıkladı. Diğerlerine şirket içinde veya dışında rolleri bulmak için “kişiselleştirilmiş destek” sağlanmış durumda.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *