TeknoDiot
     
     
     

Amazon, Restoran Hizmetine Son Veriyor!

Amazon, Restoran Hizmetine Son Veriyor!

Amerika merkezli dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Amazon, “Restaurants” ismindeki yemek hizmeti bu ayın sonunda fişi çekiliyor!

Amazon’un ABD’de bulunan Amazon Restoran teslimat hizmetini bu ayın sonuna kadar durduracağı açıklandı.

Servis geçen yıl Londra’da zaten kapatılmıştı, bu yüzden şirketin kendi ülkesinde benzer bir karar vermesi şaşırtıcı olmadı. Amazon’un en büyük rakibi Uber Eats ‘in bu durumda önü açılmış olacak.

Amazon Restaurants servisi ilk olarak 2015 ve Seattle’da başlamıştı. Şirket daha sonra Londra’ya ek olarak ülke genelinde 20’den fazla şehre genişletti. Başbakan üyelerine, özel web sitesini veya Prime Now uygulamasını kullanarak yiyecekleri kapılarına gönderiyordu.

Amazon, Restoran Hizmetine Son Veriyor!

Amazon geçen Kasım ayında Londra’da programı sonlandırmıştı ve şimdi de aynı şeyi ABD’de yapacak. “24 Haziran itibariyle, ABD’de Amazon Restaurants hizmeti sona erecek.

Amazon, bu kapanmadan etkilenecek olan az sayıdaki çalışanın çoğunun şirkette yeni roller bulduğunu açıkladı. Diğerlerine şirket içinde veya dışında rolleri bulmak için “kişiselleştirilmiş destek” sağlanmış durumda.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Samsung Galaxy Fold Başka Ülkede Daha Piyasaya Sürüldü!

Yusuf Karcılar

Turkcell ve DMA – OveO’dan Kesintisiz Enerji Çözümü

Buğra Noyan

Burger King Kendi Dijital Para Birimini Oluşturuyor!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.