TeknoDiot.com
   
     

Amazon İçin Bir Darbe Daha!

Amazon İçin Bir Darbe Daha! e-Ticaret Haberleri İnternet Haberleri Teknoloji Haberleri

ABD e-ticaret devi Amazon ile lojistik şirketi FedEx Express ile aralarındaki sözleşme yenilenmeme kararı alındı.

Amazon, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en baskın e-ticaret şirketidir ve ABD Posta Servisi’ne ek olarak, FedEx ve UPS gibi lojistik şirketleri için de oldukça büyük bir işletme grubunu oluşturmaktadır.

Ancak, Amazon tüm lojistik zincirine sahip olma çabalarını arttırıyor ve lojistik şirketlerine e-ticaret deviyle ilişkilerini değerlendirmelerine neden oluyor. Böylece FedEx, FedEx Express ABD’nin Amazon ile olan yerel sözleşmesini yenilememe kararı aldı.

Amazon İçin Bir Darbe Daha! e-Ticaret Haberleri İnternet Haberleri Teknoloji Haberleri

Amazon, FedEx Express sözleşmesi sona erdi

Karar Amazon’un FedEx Express sözleşmesiyle sınırlı olup, hava taşımacılığını içermektedir. Yerdeki son mil teslimatlarını içermiyor, bu nedenle bir sonraki Amazon paketleri FedEx tarafından bırakılmaması gibi bir durum yok.

Halen, Amazon Prime’a yapılan iki günlük teslimatların çoğu şu anda UPS tarafından gerçekleştiriliyor. FedEx’in sözleşmeyi yenilememe kararı, şirketin UPS ile kapatılmayan boşlukları doldurmayı da içeren Amazon ile olan diğer ticari ilişkilerini etkilemeyecek.

Amazon’un geçen yıl toplam gelirinin yüzde 1.3’ünden azını temsil ettiğini ve Amazon’un en büyük FedEx müşterisi olmadığını belirtti. Ekspres müşteriyi yenilememeyi seçmek, bu nedenle şirketin bilançosuna önemli bir şekilde yansımayabilir.