Amazon İçin Bir Darbe Daha! - TeknoDiot.com

Amazon İçin Bir Darbe Daha!

Abone Ol 

ABD e-ticaret devi Amazon ile lojistik şirketi FedEx Express ile aralarındaki sözleşme yenilenmeme kararı alındı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Amazon, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en baskın e-ticaret şirketidir ve ABD Posta Servisi’ne ek olarak, FedEx ve UPS gibi lojistik şirketleri için de oldukça büyük bir işletme grubunu oluşturmaktadır.

Ancak, Amazon tüm lojistik zincirine sahip olma çabalarını arttırıyor ve lojistik şirketlerine e-ticaret deviyle ilişkilerini değerlendirmelerine neden oluyor. Böylece FedEx, FedEx Express ABD’nin Amazon ile olan yerel sözleşmesini yenilememe kararı aldı.

Amazon İçin Bir Darbe Daha!

Amazon, FedEx Express sözleşmesi sona erdi

Karar Amazon’un FedEx Express sözleşmesiyle sınırlı olup, hava taşımacılığını içermektedir. Yerdeki son mil teslimatlarını içermiyor, bu nedenle bir sonraki Amazon paketleri FedEx tarafından bırakılmaması gibi bir durum yok.

Halen, Amazon Prime’a yapılan iki günlük teslimatların çoğu şu anda UPS tarafından gerçekleştiriliyor. FedEx’in sözleşmeyi yenilememe kararı, şirketin UPS ile kapatılmayan boşlukları doldurmayı da içeren Amazon ile olan diğer ticari ilişkilerini etkilemeyecek.

Amazon’un geçen yıl toplam gelirinin yüzde 1.3’ünden azını temsil ettiğini ve Amazon’un en büyük FedEx müşterisi olmadığını belirtti. Ekspres müşteriyi yenilememeyi seçmek, bu nedenle şirketin bilançosuna önemli bir şekilde yansımayabilir.

Göz atın:   Gmail Kullanıcıları Korkuttu

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL