Tiktok Takipçi Satın Al

Amazon, Popüler Web Sıralama Hizmeti Alexa’nın Fişini Çekiyor

Amazon’un Alexa’sı, adı Amazon’un daha ünlü dijital asistanı tarafından gölgede bırakılan 25 yıllık bir hizmettir. Alexa 1996’da geldi ama 1999’da Amazon tarafından satın alındı. O zamandan beri web trafiği analizi sağlıyor. Amazon, Alexa hizmetinin 1 Mayıs 2022’ye kadar kullanımdan kaldırılacağını belirtti.

Alexa abonelik hizmeti, en popüler web siteleri için sıralama ölçümleri sağlayan Alexa Rank ile bazı çevrelerde çok popülerdir. Alexa ekibi, tasfiye süreçlerini etkinleştirdiği için 8 Aralık’tan itibaren yeni abonelikler sunmayı bıraktığını duyurdu. Bir abonelik hizmeti olan Alexa.com ekibi, ücretli kullanıcılara verilerini dışa aktarma ve ardından hesaplarını silme fırsatı sunuyor. Ekip tarafından Alexa’yı emekli etme kararı için sağlam bir sebep verilmedi.


Alexa, içerik araştırması, rekabet analizi, anahtar kelime araştırması ve diğer bazı web trafiği ölçümleri için bir başvuru kaynağı olarak faaliyet göstermişti. Birçok firmanın son 25 yılda sürekli olarak dijital kitlelerini bulma, ulaşma ve dönüştürme konusunda yardımcı oldu. Hizmet birçok çevrede oldukça arzulanırken, Alexa Rank’ın oynanabileceğine dair suçlamalardan da payını aldı ve bu nedenle güvenilirliğini sorgulamaya başladı. Bununla birlikte, marka bu 25 yılda alaka düzeyini harika bir performansla sürdürmüştü ve büyük bir başarı ile eğilecekti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu