Tiktok Takipçi Satın Al

Amazon, 9.000 Çalışanını İşten Çıkaracak

Amazon CEO’su Andy Jassy Pazartesi günü personele gönderdiği bir notta Amazon’un önümüzdeki haftalarda 9.000 çalışanını daha işten çıkaracağını söyledi.

İşten çıkartmalar, Kasım ayında başlayan ve Ocak ayına kadar uzayan ve 18.000′den fazla çalışanı etkileyen önceki bir işten çıkarma turunu takip ediyor. Son turun Amazon’un bulut bilişim, reklamcılık, insan kaynakları ve Twitch birimlerini etkilemesi bekleniyor.


Amazon CEO‘su Andy Jassy Pazartesi günü personele gönderdiği bir notta, önümüzdeki haftalarda 9.000 çalışanı daha işten çıkaracağını söyledi.

Çıkartmalar, daha önce duyurulan ve Kasım ayında başlayıp Ocak ayına kadar uzayan işten çıkarmalara ek olarak geldi. Bu tur toplamda 18.000′den fazla çalışana ulaştı ve öncelikle perakende, cihazlar, işe alma ve insan kaynakları gruplarındaki çalışanları etkiledi.

Amazon, maliyetleri düzene sokmak için göründüğü için daha fazla çalışanı işten çıkarma kararı aldı. Jassy, ​​ekonominin yanı sıra “yakın gelecekte var olan belirsizliği” dikkate aldığını söyledi. Şirket, dahili olarak “OP2” olarak anılan yıllık bütçeleme sürecinin ikinci aşamasını kısa süre önce tamamladı.

“Bu yılki yıllık planlamamızın en önemli ilkesi, hem müşterilerin yaşamlarını hem de bir bütün olarak Amazon’u anlamlı bir şekilde iyileştirebileceğine inandığımız uzun vadeli müşteri deneyimlerine güçlü bir şekilde yatırım yapmamızı sağlayacak şekilde daha yalın olmaktı” dedi. Jassy notta, son raundun öncelikle Amazon’un AWS bulut bilişim, insan kaynakları, reklamcılık ve Twitch canlı yayın işletmelerini etkileyeceğini söyledi.

Jassy ayrıca, ana perakende işinde ekonomik bir gerileme ve yavaşlayan büyümeyi hesaba kattığı için şirketin giderlerine ilişkin geniş bir incelemeden geçiyor. Amazon, kurumsal iş gücünde işe alımları dondurdu, bazı deneysel projeleri iptal etti ve depo genişlemesini yavaşlattı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu