Tiktok Takipçi Satın Al

Altcoinler

Bitcoin’e alternatif olarak üretilen altcoinler dijital paraları oluşturan büyük kısımdır. Kripto para dünyası Bitcoin ile ortaya çıkmış olsa da daha gelişmiş şekilde tasarlanan kripto para birimlerini içerir. Bitcoin’den sonra piyasaya sürülen ilk altcoin; Namecoin’dir. Uzun süre piyasaya hakim olan Bitcoin, altcoinlerin ortaya koyulması ile daha az bir paya sahip olmuştur.

Altcoin Ne Demek?

Alternatif olarak üretilen para birimleri oldukları için alternatif ve coin kelimelerinin birleşmesidir. Her ne kadar Bitcoin’e alternatif olarak üretilen kripto paralar olsalar da oldukça benzer yapılara sahiptirler. Dijital borsa içinde işlem değeri olarak daha düşük fiyatlara sahiptirler. Bu nedenle kısa süre içinde popüler olmuş birçok altcoin bulunur.


Bitcoin ortaya çıktıktan sonra yaklaşık 10 bin adet altcoin, Bitcoin’in değiştirilmiş olan bir kopyası olarak piyasaya sürülmüştür. Hard Fork adı verilmiş olan işlem sayesinde tasarlanmış olan kripto paralardır. Bütün altcoinler birbirine benzese de aslına işlev olarak farklıdır. Her bir altcoin, farklı bir ihtiyaç için ortaya çıkmıştır. Bu durum, altcoinler Bitcoin’in birebir kopyası değildir sonucunu sunar.

Altcoinlerin Avantajları

Hakkında birçok farklı bilgiye erişilen altcoinlerin kullanıcılara sunduğu avantajlar bulunur. Kripto dünyasının yapı taşı olarak Bitcoin görülse de altcoinlerin payı da oldukça büyüktür. Piyasanın ayakta kalmasını sağlayan birçok altcoin bulunur. Altcoinlerin kullanıcı düzeyi daha fazladır ve işlem gizliliği sunar. Madencilik hizmetlerini Bitcoin’e kıyasla daha ucuza alma imkanı sunar. Alternatif çok fazla olduğu için her bütçeye uygun şekilde hizmet alınabilir.

Yatırımcıların daha büyük hacimli işlem yapmasına imkan sunar. Altcoinlerin sahip oldukları piyasa etkili dalgalanmalar yaşar. Güçlü dalgalanmalar, yatırımcıların daha fazla kazanç elde etmesini sağlar. Kripto para borsasında bulunan kullanıcılar, kendi istek ve ihtiyaçlarına uygun şekilde seçim yapabilir. Altcoinlerin sundukları avantajlar, kripto dünyasında oldukça etkilidir. Bitcoin’e kıyasla sunduğu avantajlar, kullanıcıların dikkatini çeker. Bu nedenle işlem hacmi oldukça büyük olan altcoinlere rastlamak mümkündür.

Altcoinlerin Dezavantajlarından Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Kripto para dünyasında büyük bir yer kaplayan altcoinlerin kullanıcılara sundukları avantajlar oldukça fazladır. Avantajlara sahip olduğu gibi aynı zamanda dezavantajlara da sahiptir. Borsa üzerinde binlerce farklı altcoin bulunur. Bu nedenle her birinin sahip olduğu dezavantajlardan bahsetmek mümkün değildir. Ancak ortak olan ve genelde görülen dezavantajlar değerlendirilebilir. Altcoin piysasında yaşanan dalgalanmalar, oldukça güçlü olabilir. Dalgalanmaların güçlü olması; büyük kazançlar elde edilmesini sağlasa da ters yönlü dalgalanmalar zarar edilmesine yol açar.

EgeMoney kullanıcılar için hazırlanmış olan grafikler sayesinde anlık olarak piyasa hareketini gösterir. Her kripto para birimi için ayrı olarak hazırlanan grafikler, uzun süreli şekilde piyasası hakkında bilgi verir. Düşüş ve yükselişler hakkında net şekilde bilgi sahibi olunmasını sağlar. EgeMoney aynı zamanda grafikler dışında altcoinler hakkında gelişmelerden haberdar eder. EgeMoney üzerinden anlık olarak piyasa takibi yapılması altcoinlerin sunduğu dezavantajlardan korunmak için faydalıdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu