Tiktok Takipçi Satın Al

Klavyede (_) Alt Çizgi Nasıl Yapılır?

Alt çizgi veya alt tire nasıl yapılır? Bu makalemizde sizlere klavyede alt çizgi işaretinin nasıl yapılacağını gösteriyoruz. Detaylar makalemizde…

Alt tire olarak isimlendirilen bu işaret dilimize Fransızcadan geçmiştir ve internet dünyasından en çok kullanılan işaretlerden bir tanesidir. Kullanıcılar genellikle ‘_’ bu işareti, bir siteye kayıt olurken kullanıcı adı seçiminde ve, mail hesabı oluştururken kullanmaktadır. Yine şifrelerinin yüksek güvenlik barındırmasını isteyen kullanıcılar da alt tire işaretine şifrelerinde yer vermektedir. Bu işaret klavyelerde oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır.


Alt tire işaretini yapmak için izlemeniz gereken tuş kombinasyonu “Shift + Tire” işaretidir. Enter tuşunun hemen altında yer alan “Shift” tuşuna basılı tutarken, klavyenizin üst kısmında yer alan “Tire” işaretine basmanız yeterlidir. Tire işaretini bu şekilde kolayca yapabilirsiniz.

Klavyede (_) Alt Çizgi Nasıl Yapılır?

Karakter Eşlem Uygulaması

Alt tire işaretini oluşturabileceğiniz bir başka yolda “Karakter Eşlem” uygulamasıdır. Bu programla yalnızca Alt Tire işaretini değil, diğer tüm noktalama işaretlerini de yapabilirsiniz. Karakter Eşlem uygulamasından Alt Tire oluşturmak için izlemeniz gereken yol oldukça basittir.

İlk olarak Başlat bölümünden arama kısmına “Karakter Eşlem” yazın, karşınıza uygulama çıkacaktır, daha sonrasında uygulamayı açmanız yeterlidir. Kullanılan tüm karakterler bu sayfada yer almaktadır. Bu sayfadan Alt Tire işaretini bulduktan sonra kopyalayarak istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Ekran Klavyesi İle Alt Tire

Eğer klavyenizde bazı tuşlar çalışmadığı için Alt Tire işaretini oluşturmakta zorlanıyorsanız bu konuda “Ekran Klavyesi” sizlere yardımcı olabilir. Yine kullanımı oldukça basittir. Başlat ekranından arama kısmına “Ekran Klavyesi” yazdıktan sonra karşınıza çıkan programı çalıştırın, kullanmış olduğunuz klavye ekranınızda belirecektir. Normal klavyede oluşturduğunuz gibi ekran klavyesinde de Alt Tire işaretini oluşturabilirsiniz. Shift Tuşu basılıyken klavyenin üst kısmında yer alan Tire işaretine basarak ekran klavyesi aracılığıyla Alt Tire işaretini oluşturabilirsiniz.

Yine bazı kullanıcılar klavyelerinin tuş kombinasyonlarını çalıştırmadığını ve bundan dolayı özel karakterlerini oluşturamadıklarını dile getirmektedir. Eğer böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenler şu şekildedir.

Başlat menüsünden, denetim masasına girin, saat, dil ve bölge seçeneğine tıklayın, buradan “Klavyeleri ve diğer giriş yöntemlerini değiştir” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza bir pencere açılacak, bu pencereden “Klavye Değiştir” seçeneğine tıklayın ve Türkçe klavye seçimini yapın. Bu içeriğimizde alt çizgi nasıl yapılır sorusunun cevabını vermiş olduk.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu