bayigram.com

Adobe Flash Player Engellendi Sorunu ve Çözümü

Çoğu kişinin bilgisayarında yaşanan bu yazılımsal problemin çözümünü sizlere detaylı olarak makalemizde anlatıyoruz.

Son derece hızlı bir gelişim gösteren teknoloji sayesinde internete erişim artık her noktadan mümkün olmaktadır. Son derece sık bir şekilde kullanılan internete tarayıcılar vasıtası ile erişim sağlanmaktadır.


Ancak bazı durumlarda tarayıcılar üzerinden internete giriş yapıldığında farklı hatalar alınabilmektedir. Bu hatalardan bir tanesi de “Adobe Flash Player engellendi” hatasıdır. Bu hata ile kullanıcılar son derece sık bir şekilde karşılaşmaktadır.

Birçok durumda video ve görüntülere erişim sağlanmasını engelleyen bu hata sebebi ile kullanıcılar istedikleri videolara ya da görüntülere erişim sağlayamamaktadır. Her hata gibi karşılaşılan bu hatanın da bir çözümü vardır. Doğru adımlar izlendikten sonra hata ortadan kaldırılmaktadır.

Adobe Flash Player Nedir?

Adobe Flash Player birçok ekran ve tarayıcıda içeriklerin ya da videoların görüntülenmesini sağlauan tarayıcı tabanlı bir çalıştırıcı olarak bilinmektedir. Bu bağlamda “Adobe Flash Player engellendi” hatası alındığında içerik ve videolar görüntülememektedir.

Yaşanan bu hatanın pek çok farklı nedeni bulunmaktadır. Güncel olmayan eklentiler, güvenlik sebepleri gibi unsurlar hatanın alınmasında etkili olmaktadır. Kullanılan programın güncel olmaması da hatanın alınmasında son derece etkili bir unsurdur. Hata aldığı için video ve içeriklere ulaşamayan kullanıcılar için bu durum son derece can sıkıcıdır. Hatanın çözülmesi için yapılması gerekenler son derece basittir.

Adobe Flash Player Engellendi Sorunu ve Çözümü

Yaşanan Sorun Nasıl Çözülür?

Pek çok kullanıcının merak ettiği Adobe Flash Player engellendi hatasının çözümü doğru adımlar atıldığı zaman oldukça hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Bilgisayar ortamında alınan her hatanın mutlak bir çözümü bulunmaktadır. Bu çözümler sayesinde hatalardan kurtulmak mümkündür. Adobe flash player engellendi hatasının çözümü içinde şu adımlar izlenmelidir;

  • Tarayıcı tamamı ile kapatılmalı ve tekrar açılmalıdır.
  • Google Chorme taracısında chorme://components/ yazılmalı ve enter tuşuna basılmalıdır.
  • Açılan pencerede güncellenme menüsü görülebilmektedir.
  • Bu menüde pepper_flash yazan kısımda güncellemeleri denetle sekmesine basılmalıdır.
  • Ardından güncelleme işleminin tamamlanması beklenir.
  • Güncelleme sonrasında hala aynı hata devam ediyorsa yapılması gereken başla işlemler bulunmaktadır.
  • Alınan hata güncellemeler yönetici tarafından devre dışı bırakıldı hatası olacaktır.
  • Bu durumda ise Chrome yazılım temizleme aracı ile kaldırılmalı ve bilgisayara yeniden kurulmalıdır. Bu sayede sorun çözümlenmiş olur.

Adobe Flash Player Engellendi Sorunu ve Çözümü

Adobe Flash Player Engellendi Sorunu ve Çözümü

Adobe Flash Player Engellendi Sorunu ve Çözümü

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu