Tiktok Takipçi Satın Al

Acer, Yeni 4K 55 İnç Oyuncu Monitörü Tanıttı!

CES 2020 duyurularının doruk noktası olarak Acer, oyunculara yönelik ilk büyük formatlı OLED ekranını tanıttı.

Predator CG552K, OLED teknolojisinin genel olarak sunduğu her şeyi masaya getiriyor ve AMD ve NVIDIA’nın modern GPU’ları tarafından desteklenen değişken yenileme hızı teknolojilerinin yanı sıra 120 Hz maksimum yenileme hızı ekliyor.


Acer, CES 2020 kapsamında tanıtacağı 4K çözünürlük ve 55 inç büyüklük sunan Predator CG552K monitörünü duyurdu. Acer’ın oyuncular için hazırladığı monitör, OLED teknolojisinin tüm nimetlerini ortaya koyuyor.

Acer Predator CG552K

Acer‘ın 55 inçlik Predator CG552K monitörü 3840×2160 çözünürlüğe, 400 nit maksimum parlaklığa sahiptir ve DCI-P3 renk gamının %98,5’ini Delta E <1 kalibrasyon doğruluğu ile görüntüleyebilir. Acer gelişmiş bir OLED paneli kullandığından, sadece çok yüksek bir kontrast oranı değil, aynı zamanda son derece derin siyahlar, 0,5 ms tepki süresi ve 120 Hz yenileme hızı, talep için en önemli özelliklerden biri sunabiliyorlar. PC oyuncuları bu olayı çok sevecek gibi duruyor.

Yüksek yenileme hızından yararlanmak için Predator CG552K, VESA’nın Adaptive-Sync’i (ekranın muhtemelen AMD’nin FreeSync sertifikası alacağı anlamına gelir) HDMI 2.1 VRR (şu anda Xbox One tarafından desteklenmektedir) dahil olmak üzere üç (ish) değişken yenileme hızı teknolojisini destekler) ve NVIDIA G-Sync uyumluluğu (muhtemelen HDMI-VRR’de piggyback yapıyor).

Acer, Yeni 4K 55 İnç Oyuncu Monitörü Tanıttı!

 

Ne yazık ki Acer, Predator CG552K için HDR10 veya DolbyVision desteği hakkında hiçbir şey  söylemediğinden, ekranın LG’nin G-Sync uyumlu 2019 OLED UHDTV’leri gibi popüler OLED TV’lerle karşılaştırıldığında açık bir dezavantaj olan herhangi bir HDRt’yi desteklemediği anlaşılıyor.

Yanmaları önlemek ve OLED monitörün ömrünü uzatmak için Acer, parlaklığı odanın ışık seviyesine göre otomatik olarak ayarlayan ve etrafta kimse olmadığında kapatan sensörler ile donatılmıştır. Bağlantı açısından, Acer Predator CG552K’da iki DisplayPort 1.4 konektörü, üç HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir USB Type-C girişi ve birkaç USB 2.0 / 3.0 bağlantı noktası vardır. Ayrıca, ekranda iki adet 10 W hoparlör bulunur. Son olarak bilgisayar haberleri ile ilgili güncel haberlere teknoloji haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

:: ASUS, Dünyanın İlk 360Hz’lik Oyuncu Monitörünü Duyurdu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu