ASUS, Dünyanın İlk 360Hz’lik Oyuncu Monitörünü Duyurdu!

ASUS, e-spor için tasarlanmış bir 360 Hz oyun monitörünü CES 2020’de duyurdu!

İçerisinde gelişmiş bir G-Sync işlemcisi yer alan monitör dünyanın ilk 360 Hz’lik monitörü olması tüm dikkatleri üzerine topluyor. ASUS, CES 2020’de ASUS ROG Swift 360Hz modelini resmi olarak sergiledi.


CES 2020‘de ASUS gerçek olanı getiriyor: NVIDIA’nın G-Sync teknolojisi ile 360 Hz‘de çalışan 24,5 inçlik 1080p oyun monitörü. ASUS, bunun G-Sync ile dünyanın ilk 360 Hz oyun monitörü olduğunu iddia ediyor ve e-spor ve rekabetçi oyun düşünülerek tasarlandı.

144Hz ve 240Hz, oyun odaklı çoğu monitörde bulunan tipik yenileme hızlarıdır, ancak neden 360Hz monitöre ihtiyacınız olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Doğal olarak, fark bile göreceğiniz kare hızı türlerine ulaşmak için güçlü bir GPU’ya ihtiyacınız olacak ve 360Hz ekrandan gerçekten yararlanmak için Overwatch veya CS: GO gibi rekabetçi oyunlar oynamanız gerekecek.

ASUS, Dünyanın İlk 360Hz'lik Oyuncu Monitörünü Duyurdu!

ASUS ROG Swift 360Hz özellikleri

ASUS ROG Swift 360Hz paneli 1080p çözünürlükte çalışır, bu da kesinlikle daha yüksek kare hızlarına yardımcı olur ve NVIDIA içeride “gelişmiş G-Sync işlemci” içerir. ASUS ve NVIDIA, daha yüksek kare hızlarının kilidini açmak için monitörde yan yana çalıştı.

NVIDIA, bu yüksek kare hızlarının oyunlarda daha akıcı animasyonlarla hedef izlemeyi iyileştirdiğini, yırtılmayı ve gölgelenmeyi azalttığını ve oyuncuların düşmanları daha önce görmesine izin verdiğini iddia ediyor.

ASUS, Dünyanın İlk 360Hz'lik Oyuncu Monitörünü Duyurdu!

Gecikme, hatta sadece milisaniye gibi herhangi bir azalma, rekabetçi oyunlarda büyük bir fark yaratacaktır. Bu 360Hz monitör, her 2.8ms’de bir oyun karelerini görüntüler; bu, normal bir monitörden veya TV’den altı kata kadar daha hızlı olabilir.

NVIDIA bu ekranı bu hafta CES’te gösteriyor ve 144Hz veya 240Hz üzerindeki farkları tespit etmek için tamamen test etmemiz gerekecek. NVIDIA, normal bir 60Hz monitörde yüzde 37’ye kadar fiske vuruş iyileştirmeleri olduğunu iddia ediyor, bu nedenle iyileştirmeler dikkat çekmeli. ASUS ROG Swift 360Hz bu yılın sonlarına kadar piyasaya sürülmeyecek ve şirket, henüz net bir çıkış tarihi veya fiyatlandırma açıklamadı. Son olarak bunun gibi konularda daha fazla bilgi edinmek için ASUS haberleri kategorisini takip edebilirsiniz

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu