Tiktok Takipçi Satın Al

Chromebook, Artık Office ve Windows Uygulamalarını Çalıştıracak

Chromebook modelleri yakında Microsoft Office paketi dahil Windows uygulamalarını çalıştıracak.

Google, Windows’tan Chrome OS çalıştıran Chromebook’lara Microsoft Office paketini sağlamak için Parallels ile çalıştığını duyurdu.


Google’ın işletim sistemi uzun süredir “yalnızca bir web tarayıcısı” olmaktan çıktı. Tabii ki, Chrome OS hala daha profesyonel yazılım açısından Windows ve macOS’un gerisinde kalıyor, ancak yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Chromebook’lar yakında Microsoftoffice paketi dahil Windows uygulamalarını çalıştıracak.

Chromebook gelişmeye devam ediyor

Chromebook kullanıcılarından eksik olabilecek programlar arasında kesinlikle Microsoft ofis paketi var. Piyasadaki en iyi çözümdür ve dosya formatları standart hale gelmiştir.

Tabii ki, ev kullanıcıları için en etkili olabilecek birkaç alternatif çözüm var. Her şeyden önce, Web için Office’e ulaşabilir veya Microsoft’un Android sürümünü yükleyebilirsiniz. Ancak, bu sürümlerin her ikisinin de yerel Windows yazılımında bulunan tüm özelliklere sahip olmadığı belirtilmelidir.

Buna ek olarak, Parallels Remote Application Server için daha talepkar kullanıcılar erişebilir. Bulutu kullanan sanal masaüstlerine ve uygulamalara erişim sağlayan bir çözümdür. Bununla birlikte, ciddi bir sorun olabilir. Sanallaştırma, zayıf bir internet bağlantısı durumunda çok rahat çalışma ile ilişkilendirilecek sunucularda gerçekleşir.

Chromebook, Artık Office ve Windows Uygulamalarını Çalıştıracak

Microsoft Office Chrome OS’ye gidiyor

Google ve Parallels ortaklığının, Chrome OS’de MS Office’in tam sürümünü getirmesi bekleniyor. Parallels RAS’ın aksine, uygulamalar doğrudan Chromebook’larda sanallaştırılacaktır.

Parallels Desktop yerel olarak Chrome OS ile entegre edilecektir. Bir dizi avantaj sağlar – daha iyi performans ve uygulamalara çevrimdışı erişim. Ayrıca, Microsoft Office’e ek olarak, kullanıcılar diğer Windows uygulamalarını da çalıştırabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu