Tiktok Takipçi Satın Al

ABD Senatörleri TikTok’un Ulusal Güvenlik Riski Olabileceğini İddia Ediyor!

TikTok, kullanıcıların bir şarkı ayarlayıp dans edip daha sonra her türlü efektleri ekleyebileceği bir uygulamadır.

Son yıllarda, TikTok’un popülaritesindeki artışı gördük. Temelde çok fazla bir şey yapmayan eğlenceli bir uygulama, ancak potansiyel olarak ulusal bir güvenlik riski olabilir mi?


ABD Senatosu Azınlık Lideri Chuck Schumer ve Senatör Tom Cotton’un öğrenmek istediği bir şey var. İstihbarat yetkililerinin uygulamayı ulusal güvenlik açısından bir risk teşkil edip edemeyeceğini görmek için uygulamayı araştırmasını istedi. TikTok’un Çin merkezli bir şirket olan ByteDance’ya ait olmasından kaynaklanıyor gibi görünüyor.

ABD Senatörleri TikTok'un Ulusal Güvenlik Riski Olabileceğini İddia Ediyor!

Schumer’e göre, “Yalnızca ABD’de 110 milyondan fazla indirmeyle, TikTok görmezden gelemeyeceğimiz potansiyel bir karşı istihbarat tehdididir.” Çin hükümeti, bu tür taleplerin yalnızca ByteDance’ya değil, genel olarak diğer Çinli şirketlere de yapılabileceğine dair endişelere yol açıyor. Bu nedenle, Huawei’nin ABD’ye iletişim ekipmanı sağlaması konusunda endişeler var.

Reuters’e yaptığı açıklamada, bir TikTok sözcüsü, “TikTok, ABD’de Kongre ve tüm ilgili düzenleyici kurumlarla çalışmayı içeren güvenilir ve sorumlu bir kurumsal vatandaş olma taahhüdünde bulundu” dedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu