Tiktok Takipçi Satın Al

48 Saat Süren ideathon Hackofis Tamamlandı

Girişimci Parkı ve eOfis işbirliğinde 6-8 Ağustos boyunca eOfis Nurol Tower lokasyonunda gerçekleşen ideathon etkinliği Hackofis 40’ın üzerinde girişimcinin katılımıyla tamamlandı.


Türkiye’nin ilk hibrit ideathonu olarak gerçekleşen Hackofis, fiziksel ve online katılımlarla birlikte girişimcileri mentörler ile bir araya getirdi. 48 saat süren ideathonu kazanan ekip binalara kurulan akıllı kutular aracılığıyla deprem sonrası enkaz ve enkaz altında kalan kişiler hakkında bilgi akışı sağlayan sosyal girişim Quakecom oldu.

Girişimlere inovatif çözümler sunan Girişimci Parkı ve girişimcilere 44 farklı lokasyonuyla çalışma alanları sunan eOfis ana partnerliğinde düzenlenen ideathon etkinliği Hackofis, 48 saatin sonunda tamamlandı. Fiziksel olarak eOfis Nurol Tower lokasyonunda ve online olarak gerçekleşen etkinliğe 7 fiziksel 7 online ekip olmak üzere 40’ın üzerinde girişimci katılım sağladı.

Farklı sorunlara farklı fikirler üreten 14 ekibe hafta sonu boyunca 30 mentör danışmanlık sağlarken, 8 uzman isim çeşitli konularda eğitimler verdi. Hibrit formatta gerçekleşen Hackofis’in ilk birincisi binalara takılan iki akıllı kutu aracılığıyla deprem sonrası binanın yıkılması durumunda binanın konumunu ve enkaz altındaki kişi sayısını ilgili birimlere iletmeyi sağlayan sosyal girişim Quakecom oldu.

14 girişim ekibi 48 saat boyunca iş fikri üretti

Girişim dünyasının önde gelen isimlerinin jüri koltuğunda olduğu Hackofis’te 14 ekip kıyasıya mücadele etti. 48 saat boyunca gerçekleşen eğitim, mentörlük buluşmaları ve etkinliklerle girişimciler iş fikirlerini detaylı şekilde geliştirme imkanı buldu. Hackofis’in birincisi olan Quakecom, Goinn tarafından “Girişimciye Dönüş” paketi ve Girişimci Parkı’ndan 3 aylık “Ön Kuluçka” paketinin sahibi oldu. Ayrıca Arya Kadın Yatırım Platformu etkinliğe katılan tüm kadın girişimcileri destekleme kararı alırken; BTM Girişimcilik Ofisi etkinlikteki tüm girişimleri hızlandırma programlarına dahil ettiğini duyurdu.

48 Saat Süren ideathon Hackofis Tamamlandı

Z kuşağından Hackofis’e yoğun ilgi

Farklı sektörlerden girişimlerin yarıştığı Hackofis’e genç girişimciler yoğun ilgi gösterdi. Girişim ekosisteminden deneyimli isimlerden eğitim ve mentörlük alan girişimciler projelerini geliştirdi.

Hackofis’in ilk kazananı Quakecom olurken, ikinci girişim Vetnorm, üçüncü girişim PYZ, dördüncü girişim StillFly ve beşinci girişim TechSpit oldu.

Dünyanın ilk ofis temalı ideathonu

Girişimci Parkı ve eOfis ana partnerliğinde gerçekleşen Hackofis, dünyanın ilk ofis temalı ideathonu oldu. Hibrit formatta hem fiziksel hem de online olarak gerçekleşen Hackofis, aralıksız olarak canlı yayınlandı.

Girişimci Parkı, eOfis, Eczacıbaşı Holding, Walther Kranz, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, İstanbul İşletme Enstitüsü, Ancreva, Entrecom, Gamfed, Circle Up ve Teinn etkinliğin partnerleri arasında yer aldı. Gooinn, Inbox, Subway, Fongogo, Hareket Geçir, Kubist, Endüstri Mühendisliğim Platformu, Startup Teknoloji, Hackhathon Türkiye, Univclub, Digital Event Co, UGGP, TİİBOT, ODTÜ GGT ve Marmara KAGİK etkinliğin sponsorları oldu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu