Tiktok Takipçi Satın Al

Zyxel’in Yeni Güvenlik Duvarı ATP100

Ağ teknolojileri alanında uçtan uca çözümler sunan Zyxel, küçük işletmelerin ağ altyapısını yeni nesil güvenlik duvarı ATP100 ile güvence altına alıyor. Siber korsanlara karşı kalkan vazifesi gören ürün, çok katmanlı koruma ve bulut tabanlı sandboxing özelliği üstün koruma sağlıyor.

Tek bir kutuda küresel tehdit istihbaratı

Bulut tabanlı güvenlik hizmeti sunan ATP100, çok katmanlı yapısı ile siber korsanlara geçit vermiyor. Ürünün Bulut Sorgulama özelliği ile milyarlarca siber tehdit, kolay bir şekilde algılanabiliyor. Dünya genelinde her geçen gün büyüyen siber tehdit veri tabanı, ATP100 bünyesindeki yapay zeka algoritması ile efektif bir şekilde analiz ediliyor. Böylece siber tehditlere ve olası malware ataklarına karşı en efektif önlemler alınıyor.


Siber saldırılar, tehditlere karşı önlem almak için yeteri kadar kaynağa veya altyapıya sahip olmayan küçük işletmeleri daha derinden etkiliyor.

Araştırma verilerine göre Türkiye’de siber saldırıların %71’i 100 kişiden az çalışanı olan KOBİ’lere karşı gerçekleştiriliyor. Dünyada neredeyse her 40 saniyede, 1 şirketin verileri siber saldırganlar tarafından ele geçiriliyor. Her 2 KOBİ’den 1’i farklı seviyelerde siber saldırıya maruz kalıyor. Atak karşısında siber korsanlarla mücadele eden bir şirketin yaşadığı mağduriyet, ortalama 50 gün sürüyor. Bu süre zarfında çoğu zaman iş akışlarını durma noktasına bile gelebiliyor.

Minimum çaba, maksimum etki

Zyxel Satış Müdürü Ömer Faruk Erünsal Zyxel ATP100’ün kullanımı kolay, küçük işletmelerin donanım maliyetlerini minimize eden, bulut tabanlı bir güvenlik çözümü olduğuna dikkat çekiyor.

Yeni güvenlik duvarının bünyesinde bulunan IP Reputation ( İtibar) Filtresi sayesinde, ağdaki bilgisayarlarda manuel olarak tek tek inceleme yapmak ve önlem almaya gerek kalmıyor. İş yükünü hafifleten ve zamandan tasarruf imkanı sağlayan IP Reputation (İtibar Filtresi), ağda herhangi bir tehdit sezdiğinde; otomatik olarak devreye giriyor ve tehditlere karşı gerekli tüm önlemleri alıyor. Böylece ağdaki her bilgisayar için ayrı bir güvenlik politikası oluşturulmasına da gerek kalmıyor. Kısıtlı imkanı olan küçük işletmeler için tasarlanan ürün; botnet’lerden gelen saldırılar, web atakları ve spam saldırıları gibi pek çok siber tehdide karşı veri iletişim altyapılarında üstün koruma vaadinde bulunuyor.

IP Reputation Filtresi, tüm ATP güvenlik duvarlarında ekim ayından itibaren kullanıma sunuldu. Öte yandan Zyxel’in yeni güvenlik yazılımı olan ZLD 4.35 ise veri ağlarının yönetimini kolaylaştırıyor ve güvenliği en üst seviyeye taşıyor. Tüm ATP güvenlik duvarları ile entegre çalışan yeni yazılım, efektif acces point yönetimi, Microsoft Azure ile entegrasyon kolaylığı, fonksiyonellik, kullanıcı dostu arayüzü gibi bir çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Ağ güvenliği alanında komple çözüm sunan Zyxel her ölçekten kuruma hizmet sunuyor.Yeni nesil güvenlik duvarı serisinin üyeleri ATP200, ATP500 ve ATP800 ile daha büyük ölçekte olan kurumlara hitap ederken, ATP100 serisi küçük işletmelerin ağ mimarisini daha çevik hale getiriyor ve artarak karmaşıklaşan güvenlik tehditlerine karşı koruyor. ATP serisi güvenlik duvarlarının makine öğrenme tabanlı bulut zekası, anlık raporlama ve analitik değerlendirme, çok katmanlı koruma, bilinmeyen tehditlere karşı ekstra savunma gibi artıları bulunuyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu