Tiktok Takipçi Satın Al

Ziynet Sali Kimdir? Nerelidir? Tüm Albümleri

Ziynet Sali, Türkçe ve Yunanca şarkıları bir araya getirdiği albümler ile ismini duyurmuş ve halen çalışmalarını sürdüren başarılı bir müzisyendir.

1975 yılında Kıbrıs’ta doğan ünlü sanatçı, çocukluğunun ilk altı yılını Londra’da geçirmiştir. 1981 yılında Yedi yaşında ailesinin KKTC’ye dönmesiyle eğitim hayatı Kıbrıs’ta başlar. İlk, orta ve lise eğitimini Girne’de tamamlamıştır. Lise yıllarında KKTC Kültür Bakanlığı bünyesinde Türk Sanat Müziği solisti olarak görev yapmıştır.


1994 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Sanat Müziği bölümünü kazanarak konservatuvar eğitimine başlar. Konservatuvar yıllarında birçok müzikhol ve eğlence yerlerinde sahne almış ve sahne çalışmaları sırasında birçok yapımcının dikkatini çekmiştir. Konservatuvar bölümünü 1999 yılında müzik öğretmeni olarak bitirir ve atama beklemeye başlar fakat bir türlü ataması yapılmayınca müzik hayatına profesyonel olarak devam etme kararı alır. Kendisine gelen teklifler içinde en cazip olanı zamanın popüler müzik yapımcılarından Dost Müzik olur.

Sanatçının Sayfası : https://mp3kulisi.com/sarkici/Ziynet-Sali

İlk Albümün Ardından Gelen ve Hep Devam Eden Sonsuz Başarı

2000 yılında Ba-Ba adlı ilk albümünü Dost etiketiyle piyasaya sürer. Albümde aynı şarkının yunanca versiyonunu da söyler ve büyük beğeni toplar. Şarkının bu versiyonunun çok tutması üzerine Yunanca eğitimine ve repertuar çalışmalarına ağırlık verir.

Yapımcısının da önerisiyle Türkçe- Yunanca şarkıları yorumlayan ve zengin sahne şovlarıyla iki kültüre ait ögeleri bir araya getirerek hazırladığı konserlerle kısa sürede büyük ilgi görür. 2004 yılında çıkardığı Aman Kuzum albümüyle müzik listelerinin tepesine çıkar. 2006 yılında ‘’mor Yıllar’’ albümü ile başarısını perçinler.

Bu albümde söylediği ‘’ Zordur Oğlum’’ isimli şarkı ile ilk kez uluslararası bir yarışmada yer alır ve Euro Dance Uluslarası İnternet Yarışması’nda tüm Avrupa’da yapılan halk oylamasıyla birincilik kazanır. Müziğin sınırsızlığı içinde kendi sınırlarını geliştiren başarılı sanatçı egzotizmi ve romantizminin izlerini müziğine de yansıtma arzusundadır.

Türkiye Listelerinin 1 Numarası

Albüm çalışmalarına büyük bir titizlik ve özenle hazırlanan sanatçı, müzik alanında yatırım yaparak verdiği konserler ve sahne şovlarıyla ülke çapında büyük ilgi gören ve aranan bir konser sanatçısı olmuştur. Albümleri ile müzik alanında sağlam bir yer edinmiş olan sanatçı aynı zaman da ücretsiz halk konserleri vermesiyle bilinen bir sanatçıdır. 2010’da DMC tarafından yayımlanan albüm dışı ilk single’ı “Rüya“, Türkiye listelerinde bir numaraya yükselen ilk şarkısı oldu. Kariyeri boyunca çeşitli ödüller kazanan ve adaylıklar elde eden Sali “Son Osmanlı Yandım Ali” filminde de yer almıştır.

Stüdyo albümleri

 • Ba-Ba (2000, Dost Müzik)
 • Amman Kuzum (2004, Zorba Müzik)
 • Mor Yıllar (2006, Ozan Video)
 • Herkes Evine (2008, DMC)
 • Sonsuz Ol (2012, GNL Entertainment)
 • No 6 (2015, DMC)
 • En Sevilen Single Çalışmaları;
 • Bana da Söyle
 • Her şey Güzel Olacak
 • Dağınık Yatak
 • Deli miyim Ben
 • Bugün Adım Leyla
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu