Yurtdışı Siparişlerinde Kişi Başına Limit Geliyor! - TeknoDiot.com

Yurtdışı Siparişlerinde Kişi Başına Limit Geliyor!

Abone Ol 

Yurtdışından alışveriş yapanlar için son zamanlarda yapılan üzücü açıklamalar bir yenisi daha ekleniyor!

takipçi satın al
takipçi satın al

Haziran ayı içerisinde gelen yeni kararnameler ile yurt dışından yapılan alışverişlerde gelen ürünlere vergi alınmaya başlanmıştı. Bu sefer yapılan açıklamada ise Amazon, Aliexpress, Gearbest ve benzeri sitelerden alışveriş yapanlara aylık ürün alışlarında limitlendirme getiriliyor. Yapılan bu kararname 14 Temmuzdan itibaren verilen siparişlerde başlayacak.

İlk Tepki Geldi!

Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği Başkanı Aslan Kut, sınırlanmanın ülkemize zararlarına dokunacağını ve ticari akılı olumsuz etkileyeceğini belirtti. Yurtdışı alışverişlerinde herhangi bir sınırlama olmaması gerektiğini de belirtti. Kut, bu konuyla ilgili taleplerini yetkililere ileteceklerini belirtti.

Göz atın:   2021’e Damga Vuracak 5 E-ticaret Trendi

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!