Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube’un Eski Masaüstü Arayüzü Mart Ayında Devre Dışı Bırakılacak

Şimdiye kadar masaüstü kullanıcılarının 2017 arayüz yeniden tasarımından çıkma seçeneği vardı, ancak gelecek ay bunu kullanmak zorunda kalacaksınız.

Üç yıl önce Google, YouTube için yeni bir görünüm başlattı, ancak kullanıcıların masaüstünde klasik arayüzü kullanmayı seçmesine ve devam etmesine izin verdi.


Ancak, Mart ayından itibaren bu seçenek kayboluyor ve herkes “yeni deneyimi” kullanmaya zorlanacak. Dün, YouTube masaüstü arayüzünün eski sürümünün nasıl sonlandırıldığını açıklayan yeni bir Google destek sayfası ortaya çıktı. Belirli bir tarihimiz yok, ancak eski arayüz Mart ayında ortadan kalkacak, yani önümüzdeki ay hala kullanıyorsanız çok farklı bir deneyim bulmak için bir gün YouTube’u yükleyeceksiniz.

YouTube ekibinden Hazel, destek gönderisinde eski arayüzün “son 3 yılda sunduğunuz geri bildirimlere dayalı en üst düzey istekler de dahil olmak üzere birçok yeni özelliği ve tasarım geliştirmesini kaçırdığını” açıklıyor. Eski arayüzün kaybolması kaçınılmazdı ve şimdi eksik özellikler nedeniyle kırılma noktasına ulaştık gibi görünüyor.

YouTube'un Eski Masaüstü Arayüzü Mart Ayında Devre Dışı Bırakılacak

Eski arayüz kullanıcıları şimdi kendilerinden “Yeni YouTube’a geç” şeklinde bir bildirim görmeye başlayacak. Bu kaçınılmaz olduğu için, bildirimi tıklayabilir ve değişiklik için kendinizi destekleyebilirsiniz. Yine de anahtara bir uyarı var. Google, bazı kullanıcıların YouTube’a yeni arayüzle uyumlu olmayan bir tarayıcıda erişebileceğini kabul ediyor; bu, yalnızca yeni arayüzü kucaklamak zorunda kalmayacağınız, aynı zamanda YouTube’a erişimi sürdürmek istiyorsanız yeni bir tarayıcıya sahip olacağınız anlamına geliyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi, destek sayfasına yorum yapan kişiler mutlu değil. Bazıları yeni arayüzü sevmiyor, diğerleri bozuk olduğunu iddia ediyor. Ancak tüm çevrimiçi hizmetlerde olduğu gibi, yeterli sayıda kişinin başka bir değişikliği zorlamak için şikayet etmeye devam etmesini ummak dışında bir değişiklik uygulandıktan sonra çok az kullanıcı yapabilir. Yeni arayüz zaten üç yaşında olduğu için bu örnekte gerçekleşme olasılığı düşüktür.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu