TeknoDiot.com
   
Image default
Anasayfa » İnternet Haberleri » YouTube’dan Nefret Videolarına Yasaklama Geldi

YouTube’dan Nefret Videolarına Yasaklama Geldi


Google’ın sahip olduğu video paylaşım platformu YouTube, nefret ve şiddet içeriğine sahip paylaşımları filtreleme kararı aldı.

Kolay Pazarlama CEO’su İletişim Tasarımı Uzmanı Ömer Yoluk’un verdiği bilgiye göre, YouTube, ırkçılık ve ayrımcılığı teşvik eden veya yücelten videoları da yasakladı. YouTube tarafından daha önce de benzer içeriklerin reklam almasına getirilen kısıtlamayı hatırlatan Yoluk, soykırımı övmenin de gizlemenin de platformda yasaklandığını belirtti.

Holokost (Yahudi Soykırımı) gibi belgelenmiş şiddet olaylarının varlığını reddeden videolar da YouTube tarafından yasaklanacak.

YouTube’dan Nefret Videolarına Yasaklama Geldi

YouTube; yaş, cinsiyet, ırk, kast, din, cinsel yönelim gibi niteliklere dayalı ayrımcılık, farklılık veya dışlamayı haklı çıkaran; bir kişinin veya grubun üstün olduğunu iddia eden videoları yasaklayarak nefret ve şiddete karşı olan politikasına bir adım daha ekledi.

YouTube’un son kararı, nefret ve şiddet yanlısı içerik paylaşan kişilerin yaptığı paylaşımları filtreleyen ve zorunlu düzenlemeler içeren bir dizi hamlenin devamı niteliğinde.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Xiaomi Mi Mix 2 Tanıtıldı! İşte Tüm Detayları

Buğra Noyan

Motorola One Hyper Tanıtıldı! Motorola One Hyper Özellikleri Neler?

Buğra Noyan

Huawei Watch GT Active İle Sağlığınızı Kontrol Edin

Hüseyin Ceylan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.