TeknoDiot.com
   
     

YouTube’dan Nefret Videolarına Yasaklama Geldi

YouTube’dan Nefret Videolarına Yasaklama Geldi İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Google’ın sahip olduğu video paylaşım platformu YouTube, nefret ve şiddet içeriğine sahip paylaşımları filtreleme kararı aldı.

Kolay Pazarlama CEO’su İletişim Tasarımı Uzmanı Ömer Yoluk’un verdiği bilgiye göre, YouTube, ırkçılık ve ayrımcılığı teşvik eden veya yücelten videoları da yasakladı. YouTube tarafından daha önce de benzer içeriklerin reklam almasına getirilen kısıtlamayı hatırlatan Yoluk, soykırımı övmenin de gizlemenin de platformda yasaklandığını belirtti.

Holokost (Yahudi Soykırımı) gibi belgelenmiş şiddet olaylarının varlığını reddeden videolar da YouTube tarafından yasaklanacak.

YouTube’dan Nefret Videolarına Yasaklama Geldi İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

YouTube; yaş, cinsiyet, ırk, kast, din, cinsel yönelim gibi niteliklere dayalı ayrımcılık, farklılık veya dışlamayı haklı çıkaran; bir kişinin veya grubun üstün olduğunu iddia eden videoları yasaklayarak nefret ve şiddete karşı olan politikasına bir adım daha ekledi.

YouTube’un son kararı, nefret ve şiddet yanlısı içerik paylaşan kişilerin yaptığı paylaşımları filtreleyen ve zorunlu düzenlemeler içeren bir dizi hamlenin devamı niteliğinde.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.